Jak co roku wiosną Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zaprasza na Festiwal Gospel nad Wartą. Przed nami 14. już odsłona tej imprezy, która na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń muzycznych w Koninie. Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18:00 w CKiS- DK Oskard, a patronuje mu Prezydent Miasta Konina. Tradycyjnie w roli gospodarzy wieczoru zobaczymy chórzystów Konin Gospel Choir z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz, a nad wszystkim czuwać będzie Beata Stanisławska.
W tym roku zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęli:

Kasia Cerekwicka- polska wokalistka, autorka tekstów wykonująca muzykę z pogranicza popu, soulu i r’n’b. Nagrała i wydała pięć albumów. Laureatka wielu nagród na festiwalach m.in. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Eska Music Awards, zdobywczyni Superjedynki.

Colin Vassell- jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów i śpiewaków gospel w Londynie. Od 1984 r. prowadzi Wood Green Gospel Choir. Wraz z chórem odwiedził wiele państw Europy, koncertował m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii, jak również w Czechach i RPA. W 2000 r. chór był nominowany do prestiżowej nagrody MOBO (Music of Black Origin) Award.
Od 2001 r. Colin prowadzi również 12. osobowy zespół New Revelation Singers; jest również doświadczonym instruktorem muzyki gospel.

Zapraszamy 🙂

Komenatrze są wyłączone