Na prawdziwą celebrację muzyki i eksplozję jubileuszowej radości zaprasza Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel.

2 grudnia na scenie CKiS Oskard swoje piętnaste urodziny obchodzić będzie Konin Gospel Choir. Powstały w 2003 roku chór wpisał się na stałe w krajobraz muzyczny miasta i regionu, cieszy się sympatią i uznaniem licznych miłośników tego nurtu w Polsce. Ma za sobą blisko 200 koncertów w kraju i za granicą; muzykował na estradzie z wieloma znakomitymi artystami. Niezłomnie od lat propaguje pełną chrześcijańskich wartości ideę gospel.

Ten koncert będzie absolutnie wyjątkowy. Chórzyści pod okiem swojej dyrygentki Beaty Stanisławskiej przygotowują specjalny program. Będą wspomnienia i podziękowania, ponownie duży chór stworzą obecni i dawni jego członkowie. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli fantastyczni goście.

Kuba Badach – wystąpi po raz czwarty z KGCh…. muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat Fryderyka. Lider zespołu Poluzjanci oraz Globetrotters. Jesienią ubiegłego roku ukazał się jego pierwszy autorski solowy album Oldschool.

Gabi Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyślu. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” (2015)

Colin Williams – ma bogate, ponad 30 letnie doświadczenie w śpiewaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Współpracował z: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday. Dla BBC współtworzył: „Songs of Praise” i „Gospel Train”. Colin prowadzi wiele warsztatów gospel w całej Europie.

Holy Noiz – to grupa sesyjnych muzyków, absolwentów katowickiego wydziału jazzu współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. ChociaŻ wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabi Gąsior. Występował na wielu festiwalach akompaniując czołowym polskim i zagranicznym wykonawcom. Dziesiąty rok towarzyszy konińskiemu chórowi.
Zespół tworzą: Dorota Zaziąbło, Wojciech Gąsior, Łukasz Zając, Robert Zając, Paweł Zielak.

GOSPEL CELEBRATE to projekt, który tworzą: Colin Williams, Emma O’Connor, Kieron Bygraves, Rhyanne Woodbine, Ellouise Bridge z Wielkiej Brytanii oraz Gabi Gąsior i Holy Noiz. Połączyła ich miłość do muzyki gospel. W ubiegłym roku spotkali się po raz pierwszy, efektem ich współpracy była trasa koncertowa oraz występ w radiowej Trójce.

Koniński chór gospel zaprasza do wspólnego świętowania.

 

Komenatrze są wyłączone