„Zakazany owoc”, „Mrówka… skuwka…”, „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości”, „Wielka dama tańczy sama” to różne historie opowiedziane w piosenkach. Kto ma ochotę je usłyszeć oraz wiele innych równie interesujących, może dołączyć do nas na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Ruszamy o g. 13.00.

Na scenie zaprezentuje się duet i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad sto osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat.
By wspomóc młodych artystów wiedzą z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenek, jeszcze przed Festiwalem przewidziano warsztaty wokalne z profesjonalnymi trenerkami, które z pewnością twórczo zainspirują dzieci.

Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu, zdecydują Jurorzy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, osobowość i ekspresję sceniczną. Prezentacjom przyjrzą się: piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Laureat festiwalu zostanie zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury i weźmie udział w eliminacjach do finału.

Zapraszamy na popołudnie pełne muzycznych wrażeń!

Program:

13:00 – przesłuchania konkursowe młodych talentów
16:00 – występ zespołu wokalnego Quiet Voices z M-GOK w Ślesinie
16:30 – wręczenie nagród

 

 

38. FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – regulamin, eliminacje

Komenatrze są wyłączone