Gorące brazylijskie rytmy, Bob Dylan po polsku, dwie premiery: spektakl z Danutą Stenką i spektakl Porywaczy Ciał oraz interaktywna podróż „Dookoła” z najmłodszymi – tak zapowiada się Malta Festival Poznań na bis w Koninie (21.06-2.07).

Już 21 czerwca brazylijscy tancerze będą zarażać koninian sambowym wirusem. Warsztaty poprowadzą Neemias Santana i Marcelo Galvao. Pierwszy jest choreografem i nauczycielem z Salvador da Bahia. Od 2013 roku współpracuje z grupą tancerzy, choreografów i producentów tańca zwanych obecnie Nii / Colaboratório, z którymi rozwija badania taneczne zainteresowane płynnością ruchu, jego filozofią i dramaturgią. Marcelo Galvao ukończył studia taneczne na Federalnym Uniwersytecie Bahia (UFBA). Obecnie prowadzi prace artystyczne i akademickie na temat tańca towarzyskiego i jego badań i kompozycji w tańcu współczesnym. Członek zespołu Viladanca w Salwadorze.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności. Dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Kwartet oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej. Koncertu będzie można posłuchać już 23 czerwca o 19.30 w sali klubowej CKiS-DK Oskard.

W sobotę 24 czerwca widzowie zobaczą premierowy spektakl „Humanicana” Teatru Porywacze Ciał. Teatr istnieje od 1992 r. Założyli go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy w swojej pracy wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używając znaków i symboli kultury współczesnej. „Humanicana” to 28. premierowy spektakl tego kolektywu.

Danuta Stenka ponownie odwiedzi Konin, tym razem zobaczymy ją w premierowym spektaklu: Życie jest bajką. Danuta Stenka, aktorka znana z takich ról jak George Sand w „Chopin. Pragnienie miłości” czy Judyta w „Nigdy w życiu!”, odkryje przed maltańskimi widzami zawiły świat kobiecego ducha. Życie jest bajką to tytuł książki Dubravki Ugresić – zbioru szczerych, głębokich i bardzo zabawnych opowieści o tym, jak ciężko być kobietą, zwłaszcza gdy odkrywa się w sobie Babę Jagę. Pokaz ma formę inscenizowanego czytania wypełnionego muzyką i projekcjami (reżyseruje Daria Kopiec). Towarzyszy mu spotkanie z aktorką. Spektakl zobaczyć można 29 czerwca o 19.00.

2 lipca w interaktywną podróż „DOoKOŁA” wyruszą rodziny z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat. To spektakl proponujący choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji. Dzieci swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w „DOoKOŁA” przewodnikami po świecie sztuki. Spektakl zobaczyć można o 14.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w kasie CKiS-DK Oskard.

 

 

Malta na bis w Koninie: BOB DYLAN po polsku

Malta na bis w Koninie: HUMANICANA – premiera

Malta na bis w Koninie: ZARAZIĆ SAMBĄ KONIN

 

Komenatrze są wyłączone