14 października na całym kontynencie w kinach w 42 krajach, w tym w kinie Oskard, odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Organizatorami wydarzenia są Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

W sali studyjnej kina Oskard 14 października o 16.00 widzowie zobaczą thriller „Dziewczyna we mgle”. To ekranizacja bestsellerowej powieści włoskiego mistrza kryminału – Donato Carrisi.

W małej, odizolowanej od świata górskiej mieścinie, młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera. Na miejscu zaginięcia pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel, znany z umiejętności manipulowania mediami. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. W rozpętanej przez niego medialnej burzy wszyscy stają się podejrzanymi, a sprawa zaczyna przyjmować niespodziewany obrót.


czas: 2 godz. 8 min.
reżyseria: Donato Carris
Kryminał, Thriller
produkcja: Francja, Niemcy, Włochy
premiera 20 kwietnia 2018

Komenatrze są wyłączone