„Miejsca” to kolejna wystawa Konińskiego Klubu Fotograficznego.

Skupiając się na najbliższym otoczeniu, fotografowie podjęli próbę opowiedzenia o wybranych przez siebie przestrzeniach i pokazania ich z własnego, subiektywnego punktu widzenia. Prezentowane miejsca są bardzo różne, podziwiane, lubiane, charakterystyczne dla miasta lub po prostu bliskie, dające wytchnienie: dworzec, który za chwilę przestanie istnieć, stadion, wokół którego co niedzielę rozkwita giełda, amfiteatr, most pamiętający początek ubiegłego stulecia, osiedle, które jest tuż obok…

Każdy z autorów prezentuje na wystawie trzy fotografie, które tworząc tryptyki, dają odpowiedź na pytanie: jak postrzegamy to, co jest wokół nas na co dzień? I również fotografie są różne. Są tu zarówno poszukiwania w formie, jak i ekspresje indywidualnej wrażliwości, prace bazujące na geometrii oraz fotografie o charakterze dokumentalnym. To kolejna odsłona opowieści o Koninie, którą od kilku już lat tworzą konińscy miłośnicy fotografii.

Autorzy zdjęć: Joanna Chrzanowska, Agnieszka Cekiera, Dominik Domański, Monika Gałązka, Tomasz Gniewkowski, Paweł Hejman, Arkadiusz Jóźwiak, Szymon Maciejewski.

Wystawa odbywa się w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki organizowanego przez WBPiCAK w Poznaniu.

Program całego wydarzenia: http://www.4festiwal.pl

Komenatrze są wyłączone