Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zaprasza miłośników muzyki na trzynastą odsłonę festiwalu Gospel nad Wartą, który cyklicznie odbywa się każdej wiosny od 2004 roku.

W roli gospodarzy wystąpi Konin Gospel Choir pracujący pod kierunkiem Beaty Stanisławskiej z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz. Swoją obecność potwierdził pomysłodawca festiwalu franciszkanin o. Lech Dorobczyński.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszenie konińskiego chóru przyjęli znakomici wokaliści utożsamiający się z nurtem gospel:

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Niezależna muzycznie od wielu lat prowadzi konsekwentnie swoją drogę kariery muzycznej swobodnie poruszając się w wielu gatunkach i stylistykach, m.in. soul, r’n’b, jazz, gospel, pop. W ubiegłym roku ukazała się jej 4 płyta z udziałem znakomitych muzyków (Frank McComb, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych…)

Wayne Ellington –  wokalista i instruktor śpiewu z Wielkiej Brytanii. Studiował wokalistykę na Uniwersytecie Brunela w Londynie. Jest założycielem chóru Manchester Sing Out Choir, który prowadzi od 10 lat. Współpracuje z London Community Gospel Choir. Uczestniczył w projektach zespołów: Blur, Tom Jones and Gloria Gaynor. Duża część jego aktywności artystycznej to rola instruktora warsztatów gospel w Niemczech, Francji, Polsce i Danii. W ubiegłym roku podjął projekt WE sings Nat „King” Cole, obecnie nagrywa album z muzyką jazzową.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

Komenatrze są wyłączone