Celem działań artystycznych Izabeli Rudzkiej jest zwrócenie uwagi na siłę synergii w kompleksowym poznaniu przez człowieka otaczającego go świata oraz propagowanie wspólnego początku nauki i sztuki w tym poznaniu.
W malarstwie zajmuje się poszukiwaniem synergii nauki i sztuki, ale także spójności sztuki i natury.

Vortex horyzontu, 120x200cm, 2016

W najnowszych obrazach poszukuje ekspresji malarskiej, w której struktura i kolory niosą w sobie formę i energię inspirowaną spojrzeniem na przestrzeń i czas poprzez jej horyzonty. Czas i przestrzeń w obrazach Izabeli Rudzkiej stają się wielkościami dynamicznymi – obrazy przenoszą odbiorcę w inne wymiary, zachęcając go do zaistnienia poza czasem.

W realizacjach malarskich używa innowacyjnych, własnych technik malarskich opartych na poszukiwaniach ekspresji koloru w strukturach barwnych. Technologiczna fakturalność obrazów staje się symbolem nawarstwień, jakie przynosi nam życie.

Izabela Rudzka w latach 1984-89 studiowała malarstwo na ASP w Poznaniu. W tym samym czasie studiowała także tkaninę artystyczną u prof. Magdaleny Abakanowicz.
W październiku 2011 r. uzyskała stopień doktora sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
W 2017 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Horyzont przed odsłoną, 100×50 cm, 2016

Pionowy horyzont 2, 170x90cm, 2016

 

Komenatrze są wyłączone