Koncertem kolęd Poznańskich Słowików zakończył się zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie we współpracy z Miastem Konin JARMARK ŚWIĄTECZNY – KOLĘDA NA WYSOKOŚCI.

 16 i 17 grudnia do wspólnego kolędowania, przedświątecznej zabawy licznie włączyli się mieszkańcy. Można było w kolorowych kiermaszach zakupić m.in. rękodzieło artystyczne, oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki, zabawki, jak również pyszne artykuły spożywcze: miody, dżemy, tradycyjne wędliny, pieczywo, sery i domowe potrawy.

Podczas dwudniowego wydarzenia dominowała muzyka, ze sceny płynęły kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki w wykonaniu chórów, zespołów i wokalistów. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się Święty Mikołaj, który czekał na małych i dużych na specjalnym stanowisku. Bardzo liczną publiczność zgromadziła także zimowa parada w wykonaniu Teatru Na Walizkach. Wesoły korowód świątecznych postaci przemaszerował uliczkami, zapraszając do wspólnej zabawy. 

Przez dwa dni można było skorzystać z bogatej oferty warsztatów artystycznych oraz skosztować aromatycznego bigosu, który przygotował Krzysztof Górski z Teatru Kulinarnego. Jarmark miał także wybuchową niespodziankę – sobotę zakończyliśmy widowiskowym pokazem sztucznych ogni.  

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie: wystawcom, wykonawcom, partnerom, sponsorom oraz każdemu, kto przyłączył się do nas w przedświąteczny weekend.

Mamy nadzieję, że nastroiliśmy Was na Święta.

 

 

 

 

Komenatrze są wyłączone