Nominowany do Oscara 2019 „JUTRO ALBO POJUTRZE”, to jeden z ulubionych filmów Baracka Obamy.

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele Zack, Keire i Bing (reżyser filmu), którzy w Rickford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdzeniu na deskorolce, piciu piwa i długich rozmowach. Tematem „Jutro albo pojutrze” jest bolesne dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich – Bing Liu.
„Jutro albo pojutrze” powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę, zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie.
Film przypadł także do gustu publiczności festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery nagrody: Nagrodę Publiczności, Nagrodę Millennium – Najlepszy film dokumentalny, Grand Prix Dolnego Śląska – Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Bydgoszcz ART.DOC Award.

Premiera 5 kwietnia
Reżyseria: Bing Liu
Produkcja: USA, 2018
Czas: 93 min.

Komenatrze są wyłączone