Znakomita, wielokrotnie nagradzana za wybitne umiejętności interpretacyjne artystka Katarzyna Groniec wystąpi 11 maja w CKiS – DK Oskard, uświetniając Dzień Animatora Kultury. Podczas uroczystości podsumujemy Konkurs o Statuetkę Kariatydy, nagradzając osoby tworzące i wspierające kulturę w mieście i regionie.

Katarzyna Groniec osiągnęła mistrzostwo w piosence aktorskiej. Jest kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm i pazur sceniczny. Ponownie odwiedzi Konin, albowiem w marcu ukazuje się jej kolejna 10 płyta, tym razem złożona w całości z autorskich tekstów i muzyki (premiera płyty 16 marca, premiera koncertu 20 marca 2018 Wrocław PPA).

Okładka płyty „Ach!”: obraz – Paulina Korbaczyńska, grafika – Mariusz Mrotek

„Ach!”, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

„Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego): bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno-lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Münchhausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe…”

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland. Producentem – Marcin Bors. Teksty zostały napisane przez Katarzynę Groniec oraz Basię Wrońską, muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec.

Zespół w składzie:
Łukasz Damrych/Jacek Kita – klawisze
Tomasz Pierzchniak – kontrabas
Łukasz Sobolak/Jakub Szydło – perkusja

Podczas koncertu, oprócz piosenek z najnowszej płyty, usłyszymy również kilka utworów z debiutanckiego albumu pt. „Mężczyźni”.

Katarzyna Groniec – laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

 

Komenatrze są wyłączone