KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ 2019
Protokół z obrad Komisji Artystycznej
Konkursu na wykonanie palmy wielkanocnej
Konin, 14 kwietnia 2019 r.
Komisja Artystyczna w składzie:
Elżbieta Barszcz – etnograf, malarka, dyrektor – Muzeum Okręgowego w Koninie
Przemysław Kolenda – Klasztor Franciszkanów w Koninie
Renata Rudowicz – plastyk, pedagog, opiekun projektu – CKiS w Koninie
Po obejrzeniu 65 prac zgłoszonych na Konkurs postanowiła nagrodzić 35 prac: 10 prac NAGRODAMI GŁÓWNYMI i 25 prac NAGRODAMI :
NAGRODY GŁÓWNE
- Przedszkole Gminne w Kramsku – gr.I i IV
- Stanisława Adamczyk; Kramsk
- Mateusz Kosmalski; SP nr 15 w Koninie
- Julia Pawłowska, Paulina Bachera; SP w Kucharach Kościelnych
- Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku
- SP w Ogorzelczynie kl.II – Antonina Nowakowska, Amelia Selewska , Zuzanna Szczap, Wiktor Roszak, Marcel Ćwiek, Julia Gronostaj, Sandra Gronostaj, Weronika Ziemiańska, Adam Sznajder
- Przedszkole Gminne w Kramsku – gr.II
- Areta Pawlicka; SP nr 3 w Koninie
- Zuzannna Szymczak; SP nr 12 w Koninie
- Adam Siepka, Jakub Kaczmarek; Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Koninie
NAGRODY
- Martyna Błażejewska; SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie
- Zofia Korasiak; SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie
- Zosia Szołajska; Kłodawa
- Kacper Lis, Jakub Olejniczak, Jakub Andrzejewski; SP nr 1 w Koninie
- Natalia Kołecka; SP nr 1 w Koninie
- Mateusz Szołajski; Kłodawa
- Ewa Piskorz; Prywatne Przedszkole Bajkolandia w Koninie
- Patryk Drapik, Szymon Pinciak, Jakub Szkudlarek; SP w Kucharach Kościelnych
- Anna Wawrzyniak, Wiktoria Ładecka; SP nr 1 w Koninie
- Przedszkole Nr 1 w Kłodawie – gr. III
- Przedszkole Gminne w Kramsku – gr.III
- Przedszkole nr 1 w Koninie; gr.V ,, Wiewiórki”
- Wiktoria Marczak; Konin
- Monika Czaja; Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona
- Magdalena Maciejewska, Natalia Olejniczak; Konin
- Natalia Gilewska; SP w Łuczywnie
- Magdalena Korzepa; Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona
- Natalia Korzepa; SP w Przykonie
- Natalia Świtaj; Przykona
- Oktawian Kozłowski; SP nr 1 w Koninie
- Paulina Kozłowska; Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Koninie
- Hubert Jarmuszka; Przykona
- Szymon i Filip Kantanista z babcią Janiną Rudnicką -Lewandowską; Konin
- Piotr Korzepa; Parafia N.NMP w Psarach/ Przykona
- Stowarzyszenie Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koninie –gr. III
Laureaci otrzymują spersonalizowane dyplomy, PENDRIVE, z nadrukowaną pracą twórczyni ludowej Jadwigi Tyksińskiej i z wgraną galerią nagrodzonych prac, ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Ponadto NAGRODY GŁÓWNE otrzymują książki ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz przez Muzeum Okręgowe w Koninie.
Uczestnicy konkursu otrzymują słodycze ufundowane przez Klasztor oo. Franciszkanów w Koninie.
Procesja z palmami – fot. R. Rudowicz