Dzień jest coraz dłuższy, na drzewach pojawiają się pierwsze liście, a za oknem można już usłyszeć śpiew ptaków. Przyroda budzi się do życia! Wiosna to najpiękniejsza i najbardziej oczekiwana pora roku. Zmęczeni chłodem i ponurym krajobrazem zimy, wypatrujemy pierwszych zielonych odcieni, niosących nadzieję na zmiany. Tym razem Przedszkolaki z Konina wezmą sprawy w swoje ręce i na dobre pożegnają zimę!

„Powitaj wiosnę” to konkurs dla konińskich przedszkolaków, którego celem jest stworzenie Marzanny, która jest symbolem kończącej się zimy i rychłego nadejścia wiosny. Wedle tradycji gotowe już Marzanny palono lub topiono w rzece, by wyzbyć się wszelkiego nieszczęścia. Konkursowe kukły należy wykonać grupowo, a każda grupa może przygotować tylko jedną Marzannę. Pula materiałów, z których mogą powstać ogromne lalki jest nieograniczona. Konkurs ma pobudzać kreatywność, propagować  współpracę w grupie i promować osiągnięcia dzieci w wieku przedszkolnym. Udział w nim mogą wziąć wszystkie przedszkola z Konina. Konkurs jest realizowany w ramach współpracy Centrum Handlowego Galeria nad Jeziorem w Koninie z placówkami edukacyjnymi. Do 12 marca można zgłaszać chęć udziału w konkursie, natomiast prace konkursowe składać należy do 19 marca 2018 r.

Ze wszystkich zebranych prac konkursowych zostanie zorganizowana wystawa, którą będzie można oglądać od 20 do 28 marca 2018r. w Galerii nad Jeziorem w Koninie. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca o godzinie 12.00. Komisja konkursowa wybierze trzy zwycięskie Marzanny. Dla zwycięzców Konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. wycieczka dla całej grupy do Blubry Muzeum 6D w Poznaniu czy bilety do kina Helios w Galerii nad Jeziorem w Koninie. Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym jest tutaj.

 

http://chgalerianadjeziorem.pl/wydarzenia/najpiekniejsza-twarz-wiosny/

Komenatrze są wyłączone