Krzysztof Wosik tworzy asamblaże i obiekty, zajmuje się także książką autorską i ilustracją, fotografuje. Uprawia zbieractwo artystyczne.

Prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży na terenie całej Polski a także za granicą w ramach projektów artystyczno-edukacyjnych (m.in. w Poznaniu: Biennale Sztuki dla Dzieci, Letnie Pogotowie Sztuki, Zimowe Pogotowie Sztuki, Biblioteka Wyobraźni).

Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie (warsztaty Namiot Sztuki podczas Nocy Kultury) a także z Domem Słów w Lublinie.

Tworzy własne projekty artystyczno-edukacyjne: Festiwal Dziecięcej Książki Artystycznej w Strykowie.

W latach 1997-2010 prowadził zajęcia arteterapeutyczne na Oddziale Młodzieżowym w Klinice Psychiatrycznej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi oraz Dziennym Ośrodku Terapeutycznym „Imbryk” w Łodzi.

Jego prace znajdują się w zbiorach: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, MBWA w Lesznie, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Kolekcji Książki Artystycznej XX i XI wieku w Łodzi, Kamienicy Artystycznej „Lamus” w Gorzowie Wielkopolskim, Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.

Krzyztof Wosik urodził się w 1968 r. Mieszka i pracuje twórczo w Bratoszewicach k. Łodzi. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych im W. Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Edukacji Wizualnej. W 2000 r. uzyskał dyplom w pracowni Wiesława Karolaka i Włodzimierza Morawskiego. W 2015 r. rozpoczął studia podyplomowe „Projektowanie biżuterii” na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi.

Komenatrze są wyłączone