Znane / Nieznane

wakacyjne laboratorium działań twórczych

 

Co mnie/nas inspiruje?

Wakacyjne Twórcze Te Ta Te  (tete a tete) czyli Temat- Taniec -Teatr

W poszukiwaniu wypowiedzi teatralnej.

Jak w znanych i nieznanych ćwiczeniach, technikach, metodach znaleźć  pomysł, temat do zbudowania wypowiedzi teatralnej?

Jak uwrażliwić siebie na doświadczanie codzienności, otaczającej przestrzeni i czerpać z niej inspirujące motywy do działań twórczych?

Co może się stać początkiem naszej teatralnej podróży? – codzienność, przedmiot, cytat, grafika, twórca, książka, temat, plama, linia….

Naszym głównym wehikułem do działań twórczych będzie taniec kreatywny i ekspresja plastyczna, która otworzy nasze poszukiwania teatralnego scenariusza.

Będziemy czerpać z obszarów teatru plastycznego, teatru formy, tańca kreatywnego, metod dramy, performensu, działań ulicznych, edukacji somatycznej, arteterapii.

Jak w każdej pracy teatralnej ważne będą  relacje – odkrycia – refleksje, które zamkniemy w  formie instalacji plastycznej. Ważne będą różne  punkty widzenia, myślenie krytyczne, różnorodne potrzeby, na które wspólnie postaramy się odpowiedzieć – podmiotowo, indywidualnie i grupowo. Obszarem naszych poszukiwań będzie nowa pedagogika teatralna. Techniki malarskie przeniesiemy na techniki teatralne, tak aby  w prostych działaniach- spotkaniach odnaleźć teatr.

Prowadzenie: Monika Tomczyk

Absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego (Instytut im. J. Grotowskiego /Teatr Brama / Ośrodek Teatralny Kana) Letniej Szkoły Dramy z Johnem Somersem, Terapeutka SI, Instruktorka Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta) Edukacji Somatycznej (The Body/ Think Process BTP, Alana Caig Wilsona), pedagogiki specjalnej UŁ. Obecnie tworzy Pracownię Twórczego Widza w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi i Stowarzyszenie Portiernia Sztuki w Łodzi. Reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. W swojej pracy wykorzystuje min. metodę tańca kreatywnego opartą o teorię ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, dramoterapię, edukację somatyczną na bazie metody Feldenkraisa.

Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak – specjalistka ds. programowych

tel./fax 63 243 63 50/51

e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl

fot. M. Sypniewska

Komenatrze są wyłączone