Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Został założony przez Katarzynę Pawłowska i Macieja Adamczyka – zawodowych aktorów, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy oraz projekty na styku teatru i sztuki performance.

W swoich spektaklach testują różne formy i konwencje, wykorzystując stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo.

Humanicana to 28. premierowy spektakl tego kolektywu, który w Koninie zaprezentujemy już 24 czerwca o 19.30 w Sali widowiskowej. Liczba bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.

Komenatrze są wyłączone