Oskard-archiwum, Wydarzenia

Noc Kultury 2017: OPARCIE

Kiedy: 17 września 2017 Godz: 19:00 Wejściówki: wstęp wolny

Nasza codzienna egzystencja, niczym niezachwiana, daje nam poczucie stabilizacji i pewności. Dzień za dniem powtarzamy schematy pozwalając sobie niekiedy na okazyjną spontaniczność.

Ale jak „przewidzieć nieprzewidywalne”? Wystarczy jeden moment, całkowicie od nas niezależny, żeby zabrakło tego, w czym mieliśmy oparcie lub kogoś, kto był oparciem dla nas. A czym ono tak właściwie jest?
Spektakl „Oparcie” prezentuje dwa aspekty tego słowa – czysto fizyczny oraz psychiczny, emocjonalny. Pokazuje różne sytuacje, będące przykładem przeciwności losu burzących złudny i pozorny porządek. Sceny przedstawiają, jak człowiek reaguje w takich chwilach i w jaki sposób dąży do ich zrozumienia. Nasze życie wymaga od nas rozróżniania tego, na co wpływamy sami, od tego, co warunkuje oparcie. Spektakl nie jest gotową odpowiedzią, a jedynie pokazaniem drogi, dzięki której człowiek może uświadomić sobie, w jaki sposób zbudowane są podstawy jego życia.

Spektakl taneczny
Choreografia: Katarzyna Łapaj i tancerze
Reżyseria: Agnieszka i Katarzyna Łapaj
Skład wykonawczy: Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj, Martyna Truśkiewicz, Kinga Furmaniak, Natalia Splisgart, Weronika Skórzewska, Martyna Wiśniewska, Klaudia Dutkiewicz, Bartosz Dopytalski, Sebastian Cynk
Muzyka: Max Richter, Gabriel Prokofiev –Topic
Czas trwania: 45 min

Wydarzenie w ramach NOCY KULTURY 2017program

Komenatrze są wyłączone