Oskard-archiwum, Wydarzenia

Nowe Brzmienia MSTR: BEZSENSU

Kiedy: 15 września 2017

Mimo, że zespół istnieje od 2006 roku, założony przez Arkadiusza Tydę, to dopiero dołączenie nowego wokalisty Krzysztofa Garbaciaka, koninianina, w 2010 roku uznaje się za oficjalne rozpoczęcie działalności grupy. W tym samym roku skład uzupełnił również basista Marcin Gryszczuk.

Zespół wydał dwie płyty: „Co tam myślisz?” oraz „Wszystko i nie tylko wszystko”. Pierwszy album ukazał się 27 marca 2013 nakładem Fonografiki. 11 maja 2015 roku nakładem Luna Music ukazał się drugi album „Wszystko i nie tylko wszystko”, nagrany pod okiem Jacka Szabrańskiego, znanego m.in. z The Car is on Fire. Pieniądze na druga płytę grupa zebrała m.in. poprzez wsparcie fanów w akcji crowdfundingowej Polak Potrafi.

Bezsensu grało na szeregu festiwali: Open’er Festival 2012, Slot Art Festival, Festiwal im. Grzegorza Ciechowskiego. Zespół koncertował też m.in. z Myslovitz, T.Love, Pogodno, Tymonem Tymańskim. Zielonogórzanie mają za sobą już ponad 100 koncertów – głównie w zachodniej części Polski (m.in. we Wrocławiu, Gorzowie, Poznaniu, Szczecinie), ale również w Niemczech (Berlin, Cottbus), gdzie we wrześniu 2008 r. ich utwór pojawił na składance Lauter. W 2016 roku zespół został laureatem festiwalu Hej Fest, wygrywając fundusze na nagranie trzeciego albumu.

Facebook: www.facebook.com/bezsensuzespol

Instagram: www.instagram.com/bezsensu_band/

Wydarzenie w ramach NOCY KULTURY 2017program

Komenatrze są wyłączone