Nie ma Nocy Muzeów bez artystycznych wydarzeń w naszej Galerii CKiS Wieży Ciśnień. 19 maja o g. 18.00 otwieramy wystawę Bogusława Bachorczyka „Między Rzeczami”, a 20 maja proponujemy trzy koncerty: Mat Kwiatkowski – wiolonczela solo, Konrad Kucz, Anhad Sound.

19 maja, g. 18.00 – wernisaż Bogusława Bachorczyka „Między Rzeczami”

„Same rzeczy chyba nie istnieją, ważne są relacje między nimi. Im więcej sojuszników posiadają, tym złudzenie ich bycia jest silniejsze”. Bogusław Bachorczyk 

Bogusław Bachorczyk studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obecnie pracuje.

Jego twórczość dotyczy post-batalistyki, właściwości i mechanizmów pamięci oraz problematyki współczesnych definicji męskości.

Tworzy na styku różnych mediów: malarstwa, rzeźby i fotografii. W swojej pracy często używa typowo rzemieślniczych technik. Ważnym jego dziełem jest mieszcząca się w Krakowie pracownia, która jest nieustannie przekształcaną przestrzenią twórczych poszukiwań.

Na wernisażu pojawią się także osoby współtworzące literacką społeczność BIGMOUTH (fb.com/bigmouth.spolecznosc). Adrian Marczak, Adam Widełka i Fusion zaprezentują własne teksty odnoszące się w mniej lub bardziej oczywisty sposób do przedmiotów.

20 maja, g. 20.00 – Mat Kwiatkowski – wiolonczela solo

Mat Kwiatkowski – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Maastricht Conservatory of Music w Holandii oraz European Chamber Music Academy (ECMA).

Uczestnik wielu polskich i europejskich festiwali.

Kompozytor muzyki filmowej, twórca Grupy Teatralnej GOK International, nauczyciel gry na wiolonczeli w Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Brodnicy.

Jako aktor i kompozytor przez wiele lat współpracował z holenderskimi grupami teatralnymi. W ramach warszawskiego festiwalu Synteza Sztuk wyreżyserował dwie sztuki przez siebie napisane – „De Stilte” oraz „Opowieść wigilijną”.

20 maja, g. 20.30 – Konrad Kucz

Konrad Kucz promuje najnowszą płytę „Waltornium”, która ukazała się nakładem wytwórni Requiem Records.

Absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP. Od ponad dwudziestu lat związany z muzyczną sceną ambient. Współtwórca klubowego FUTRA, członek industrialnej grupy NEMEZIS, współautor projektu KUCZ/KULKA.

„Waltornium to kontynuacja serii płyt z moją autorską muzyką inspirowaną snami z dzieciństwa. To poszukiwanie ich atmosfery, nieprawdopodobnego spokoju i bezpieczeństwa”.

20 maja, g. 22.30 – Anhad Sound

UWAGA!  Z powodów technicznych koncert odbędzie się w trakcie NOCY KULTURY  we wrześniu. Przepraszamy za zmianę terminu.

 

20 maja, g. 20.00-24.00 – wystawa Bogusława Bachorczyka „Między Rzeczami”

 

Więcej o Nocy Muzeów 2017 na www.nocmuzeow.konin.pl

Komenatrze są wyłączone