Oskard-archiwum, Wydarzenia

Nowe Brzmienia MSTR: SONIAMIKI

Kiedy: 16 września 2017 Godz: 20:30

Soniamiki to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu. Mieszkająca obecnie w Łodzi wokalistka wydała do tej pory trzy płyty jedną w Niemczech, dwie w Polsce.

Trzeci album ukazał się już nakładem Warner Music Poland z którym soniamiki współpracuje obecnie. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Za pracę nad Federico odpowiedzialna jest sama artystka. Album nagrany został w Radiu Łódź a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym Soniamiki pracuje od początku swojej kariery.
SONIAMIKI Ukończyła studia na poznański ASP na kierunku film animowany.

Swoje piosenki komponuje I gra przede wszystkim na gitarze basowej.
W listopadzie 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin ukazał‚ się jej debiutancki, solowy album „7pm”. Soniamiki promowała materiał‚ koncertami w Niemczech ( Bielefeld, Liepzig, Berlin, Goerlitz i inne) Grała na festiwalu Opener 2010. Video do piosenki „wiem nie”  zakwalifikowało się do pokazu videoartu w Budapeszcie crosstalk videoart festival w 2010 roku.
W 2011 roku ukazał‚ się prawdopodobnie pierwszy w Polsce interaktywny klip muzyczny promujący singiel Soniamiki Night is so safe.

​​W październiku w roku 2012 ukazał się drugi a w Polsce pierwszy album Soniamiki pod tytułem „SNMK”. Soniamiki jest też autorem okładki do tego albumu oraz  autorem i często producentem własnych videoklipów do SNMK.
Piosenki na snmk napisane są przez soniamiki. Sonia gra na basie i śpiewa. Na bębnach zagrał Łukasz Lach z zespołu L.Stadt. Soniamiki promowała album SNMK koncertami , udziałem na festiwalach w Polsce ( Męskie Granie 2013) i za granicą UTOPIA fest (USA, TEXAS) 2013.

​W kwietniu 2016 roku ukazał się trzeci solowy album Soniamiki „Federico”. Obraz do drugiego singla „BWA” był nominowany do nagrody Yach Film Festiwal w kategorii najlepsze zdjęcia.

 

Wydarzenie w ramach NOCY KULTURY 2017program

Komenatrze są wyłączone