Nowy sezon baletowy w kinie Oskard rusza 16 października 2016. Rosyjski Teatr Bolszoj przygotował prawdziwe hity. Podobnie jak w latach ubiegłych, widzowie kin na całym świecie będą mogli obcować zarówno z baletem klasycznym na najwyższym poziomie, jak i z choreografią współczesną.

Sezon zainauguruje spektakl „Złoty wiek” Jurija Grigorowicza do muzyki Dmitrija Szostakowicza. Akcja tego baletu rozgrywa się w środowisku gangsterskim. W listopadzie „Jasny Potok” tego samego kompozytora w choreografii Aleksieja Ratmańskiego przeniesie nas do kołchozu, w którym dwie młode kobiety wypróbują wierność męża jednej z nich. W grudniu powróci „Dziadek do orzechów”, najpopularniejszy, nie tylko w okresie świątecznym, tytuł transmisji. W nowym roku zobaczymy na żywo „Śpiącą królewnę” – olbrzymi, baśniowy balet w przepięknej, tradycyjnej inscenizacji. W lutym nadarzy się kolejna okazja, aby podziwiać Swietłanę Zacharową, primabalerinę Bolszoj, w „Jeziorze łabędzim”. Wszystkie trzy dzieła Czajkowskiego zaprezentowane będą w legendarnych już choreografiach Jurija Grigorowicza. Niespodzianką będzie „Wieczór choreografii współczesnych”, w którym znajdą się dzieła mistrzów choreografii XX i XXI wieku: Hansa van Manena, Sol León i Paula Lightfoota oraz Aleksieja Ratmańskiego. Transmisje i retransmisje spektakli baletowych oglądać można w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround.

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj jest jednym z najlepszych na świecie, cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy miłośnicy baletu największych miast czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych.

Ceny biletów:
normalny – 35 zł
ulgowy – 30 zł
bilet grupowy lub karnet – 25 zł
W przypadku rezerwacji biletów grupowych lub karnetu prosimy o kontakt z kasą.

 

PROGRAM:

 

Bolshoi Ballet Live: ZŁOTY WIEK 16.10.2016

Bolshoi Ballet Live: Jasny potok

Bolshoi Ballet Live: DZIADEK DO ORZECHÓW 18.12.2016

Bolshoi Ballet Live: ŚPIĄCA KRÓLEWNA 22.01.2017

Bolshoi Ballet Live: JEZIORO ŁABĘDZIE 5.02.2017

Bolshoi Ballet Live: WIECZÓR CHOREOGRAFII WSPÓŁCZESNEJ 19.03.2017

Bolshoi Ballet Live: Bohater naszych czasów 14.05.2017

 

 

Komenatrze są wyłączone