21 sierpnia rozpocznie się w Licheniu Ogólnopolski Plener Artystyczny „Pielgrzym ≠ Turysta”, którego organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Ponownie spotkają się twórcy reprezentujący różnorodne środowiska artystyczne, posługujący się odmiennymi technikami twórczymi, by, zainspirowani specyfiką miejsca, zinterpretować temat.

W tym roku zaproszenie do udziału w Plenerze przyjęli: Zofia Kawalec (Piła), Bartosz Kokosiński (Warszawa), Jagoda Krajewska (Łódź), Rafał Łuszczewski (Piła), Adam Molenda (Cieszyn), ZeNona Cyplik-Olejniczak (Poznań), Gabriela Pienias (Cieszyn), Jarosław Skutnik (Cieszyn), Magdalena Szadkowska (Cieszyn), Dorota Tołłoczko (Szczecin), Tadeusz Wieczorek (Poznań), Krzysztof Wosik (Łódź).

Organizacja Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego jest konsekwentnym poszukiwaniem przez organizatorów w obszarze praktyk spotkań twórczych połączonych z wymianą doświadczeń oraz akcentowania różnorodnych perspektyw w obszarze jednego tematu. W tym roku treścią prac plenerowych, zgodnie z sugerowanym tytułem, ma być figura współczesnego pielgrzyma, człowieka odbywającego wędrówkę do miejsca kultu, pątnika, cudzoziemca, nierezydenta czy też przygodnego podróżnego zrealizowana w zgodzie z własnym językiem twórczym i techniką artystyczną. Jest to także próba skierowania uwagi na człowieka, stanowiącego ważny punkt tego miejsca, jego namysłu, duchowego zaangażowania wynikającego ze spotkania z przestrzenią Sanktuarium.

Plener zakończy się 29 sierpnia.

 

Komenatrze są wyłączone