Zapraszamy na spotkanie z fotografem dokumentalistą. Tematem będzie: „Prowadzenie długoterminowych projektów artystycznych na przykładzie cykli „Stocznia” (1999-2018) oraz „Polska” (2004-2016)”.

Autor nie tylko będzie prezentował swoje fotografie, ale też opowie o tym, w jaki sposób można budować opowieści fotograficzne, będące owocem wielomiesięcznej pracy.

Michał Szlaga ur. w 1978 roku w Gdańsku. Absolwent gdańskiej ASP na kierunkach Fotografia oraz Intermedia. Debiutował serią inscenizowanych autoportretów pod tytułem “What made me?”. Systematycznie dokumentuje polską rzeczywistość (“Reality”/ 2007, „Prostytutki”/ 2010). W latach 2000 – 2013 zajmował się fotografowaniem Stoczni Gdańskiej – na słynny już projekt Stocznia składają się fotografie dokumentujące ostatnie lata Stoczni przed jej wyburzeniem. Był wielokrotnie nagrodzony w prestiżowych konkursach fotograficznych. W 2007 roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards w Nowym Jorku. Jest także kilkukrotnym laureatem Grand Press Foto, w tym w 2004 roku zdobywcą Grand Prix, zaś w 2005 honorowego wyróżnienia w ramach tego konkursu. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu muzeów i były prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Polska-konteksty”.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „POLSKA – KONTEKSTY”

Komenatrze są wyłączone