Po dwóch latach przywołujemy w naszym cyklu projekt Festiwalu Filmowego TOFIFEST. Widzowie „Środy z kinem niezależnym” w listopadowy wieczór obejrzą produkcje z drugiej edycji „Filmów z Serca Polski”. To 105 minut dobrego kina zawierającego 3 krótkometrażowe fabuły, 2 animacje oraz filmową impresję.

Naszym gościem będzie kurator pokazu – Jarosław Jaworski, który opowie o twórczości filmowców związanych z Bydgoszczą i Toruniem.

 

W programie:

  1. „Supernova” reż. Andrzej Cichocki, fabularny, 29 min.
  2. „Kojot” reż. Jędrzej Bączyk, fabularny, komedia, 30 min.
  3. „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig”, reż. Tomasz Matuszczak, dokument fabularyzowany w konwencji „animadoc”, wojenny, 29 min.
  4. „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek”, realizacja Karolina Specht, animacja, 4 min.
  5. „Nie trać głowy”, realizacja Karolina Specht , animacja, 4 min.
  6. „Rodnik”, reż. Marcin Sauter, impresja filmowa, 5 min.

Jarosław Jarry Jaworski – specjalista public-relations i promocji sfery kultury, blogger. Dawniej dziennikarz, scenarzysta filmowy i radiowy, rysownik. Pracował w RMF FM, Polskiej Agencji Prasowej, Polskim Radiu. Tworzył i koordynował biura prasowe takich festiwali jak Camerimage, Klamra, Camera Obscura. Od 2003 roku kieruje działem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Na Tofi prowadził spotkania autorskie z takimi gwiazdami jak Emanuelle Seigner, Ulrich Seidl, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Anna Dymna, Wojciech Smarzowski. 

Współtworzył liczne programy radiowe, pisma kulturalne i serwisy internetowe. Wraz ze swoją grupą satyryczną Kompania M3 wieloletni współpracownik Trójki i Artura Andrusa. Jako rysownik pracował m.in. dla Playboya, CKM, Szpilek, Życia Warszawy, Rzeczpospolitej. Wraz z M3 wymyślił i zrealizował niezależną komedię o Krzyżakach „1409 – afera na zamku Bartenstein” z Janem Machulskim, Joanną Brodzik, Borysem Szycem i Janem Wieczorkowskim (premiera na Festiwalu w Gdyni 2005). 

Prowadzi kilka blogów, w tym osobisty Jarry Blog i pasjonacki Mocna Kultura.

 

ARCHIWUM:

Komenatrze są wyłączone