Przejdź do treści
Wydarzenia 28 lutego 2018

ŚRODY Z KINEM NIEZALEŻNYM: luty 2018

Druga część spotkania poświęconego festiwalowi Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata – inicjatywy realizowanej od 11 lat przez Fundację Cinema Art. Formuła polega na tym, że ponad 70-osobowa międzynarodowa kapituła nominuje krótkometrażowe produkcje nadsyłane z całego świata. Ubiegłoroczna edycja to niemal 4000 zgłoszeń ze 123 krajów w 11 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktorka, aktor, dokument, animacja, scenografia i film polski.

PROGRAM PROJEKCJI

Najlepszy Aktor „Master of the class”
MASTER OF THE CLASS [‘26] 2017
Osoba nominowana: Sébastien Chassagne
Reżyser: Hakim Zouhani
Francja

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

 

Najlepsza Fabuła „Bus Story”
BUS STORY [‘11] 2016
Reżyser: Jorge Yudice
Hiszpania

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

Najlepszy Dokument „Nie sądzić”
Nie sądzić / Not to judge [‘35] 2017
Reżyser: Pawlina Carlucci Sforza
Polska

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”
A terrible Hullabaloo [‘9] 2016
Reżyser: Ben O’Connor
Irlandia

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”
Ja i mój tata / Me and my father [‘30] 2017
Reżyser: Aleksander Pietrzak
Polska

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.

 

 

ARCHIWUM:

Wpisów nie znaleziono