Pierwsze w tym roku spotkanie zaczynamy od filmów z festiwalu, który odbył się w grudniu w Warszawie. Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to inicjatywa realizowana od 11 lat przez Fundację Cinema Art.

Formuła polega na tym, że ponad 70-osobowa międzynarodowa kapituła nominuje krótkometrażowe produkcje nadsyłane z całego świata. Ubiegłoroczna edycja to niemal 4000 zgłoszeń ze 123 krajów w 11 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktorka, aktor, dokument, animacja, scenografia i film polski.

 

PROGRAM PROJEKCJI

 

Najlepsza Reżyseria „The Servants”

THE SERVANTS / LES SERVITEURS (25′) 2017

Reżyser: Marwan Khneisser
Francja, Liban

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

 

Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge”

LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA (15′) 2017

Osoba nominowana: Laurent Firode
Reżyser: Laurent Firode
Francja

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

 

Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”

WATU WOTE: ALL OF US (22′) 2016

Osoba nominowana: Felix Striegel
Reżyser: Katja Benrath
Niemcy

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

 

Najlepszy Montaż „How to save your darling”

How to save your darling (6′) 2016

Osoba nominowana: Leopoldo Caggiano
Reżyser: Leopoldo Caggiano
Włochy

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie, się nie ma.

 

Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”

DANS l’armoire / inside the wardrobe (25′) 2016

Osoba nominowana: Michel Carmona
Reżyser: Sebastien Carfora
Francja

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

 

Najlepsza Aktorka „On Time”

ON TIME (8′) 2016

Osoba nominowana: Inger Tudor
Reżyser: Xavier Burgin
Stany Zjednoczone

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko, zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

 

 

ARCHIWUM:

Komenatrze są wyłączone