Kontynuujemy rozpoczęty w marcu przegląd produkcji nagrodzonych podczas festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.
12. edycja tego wydarzenia odbyła się pod koniec ubiegłego roku, pokazując wyjątkowe produkcje offowego nurtu wszystkich kontynentów: niemal 4 tysiące filmów ze 123 krajów, z których kapituła wyłoniła nominacje do 11 kategorii.

W programie:

1. Najlepsza Rola Kobieca „Myślę, że się w tobie podkochuję” – 9’5’’ 2018

Osoba nominowana: Inez Dahl Torhaug
Reżyseria: Maria Eriksson-Hecht
Szwecja
13-letnia Nadja poznaje przez Internet swoją pokrewną duszę – Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w realu. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

2. Najlepszy Film Dokumentalny „Abramek wrócił sam” – 45’ 2018

Reżyseria: Tomasz Wiśniewski
Polska
Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

3. Najlepszy Film Animowany „Koncert ognia” – 6’37’’ 2018

Reżyseria: Mariia Konopatova
Rosja
Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

4. Najlepszy Film Polski  „Mleko” – 15’18’’ 2017

Reżyseria Urszula Morga
Poland
Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

 

Archiwum

Komenatrze są wyłączone