Już tradycyjnie w kwietniu „Środę z kinem niezależnym” programujemy w oparciu o werdykt  Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia, który w lutym odbywa się w Jeleniej Górze. Obejrzymy polskie produkcje nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego oraz nagrodzone przez festiwalowe jury.

W programie:

„Nic nowego pod słońcem” reż. Damian Kocur, 24’

Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Każdy poza tym, w którym do Michała ma przyjechać poznana przez Internet dziewczyna.

 

„Fusy”  reż. Kordian Kądziela, 28’

Życie nie ułożyło się Beacie. Nie przeszkadza jej to jednak w doradzaniu setkom innych ludzi, jak powinni postępować. Beata jest bowiem telewizyjna wróżką na telefon. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy pewnej nocy jedna z jej wróżb omal nie doprowadza do tragedii.

 

„Na jagody” reż. Magda Jaroszewicz, 15’

Pewnego dnia rodzinna wycieczka zamienia się w koszmar. Film przygląda się momentowi rozstania, który jest nieunikniony, ale którego nie da się jeszcze opisać słowami.

 

„Proch” reż. Jakub Radej, 25’

Film opowiada o tym, co dzieje się z ciałem osoby samotnej po śmierci. Zamknięty w surowej formie zadaje pytania o sens istnienia, znaczenie jednostki, wartość dóbr materialnych.

 

„KINKY” reż. Tadeusz Chudy, 25’32’’

Klawesyn jest instrumentem, w którym najważniejszy jest dotyk. Dotyk jest pierwotnym sposobem komunikacji. Zanim człowiek nauczy się porozumiewać werbalnie, szuka dotyku. Film jest krótka historią z życia Olgi – klawesynistki, która eksploruje swoją cielesność.

 

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego:

Najlepszy Aktor dla Janusza Chabiora za film pt. „Fusy”

Najlepsza Aktorka dla Karoliny Kalemby za film pt. „Nic nowego pod słońcem”

Najlepszy Montaż dla Kacpra Plawgo za film pt. „Na jagody”

Najlepsza Reżyseria dla Damiana Kocura za film pt. „Nic nowego pod słońcem”

Najlepszy scenariusz dla Kordiana Kądzieli za film pt. „Fusy”

Najlepsze zdjęcia dla Roberta Lisa za film pt. „Nic nowego pod słońcem”

Najlepszy film dokumentalny – Jakub Radej za film pt. „ Proch”

 

ARCHIWUM:

Komenatrze są wyłączone