Wraz z nadchodzącą jesienią wracamy do kina niezależnego. Każdy wielbiciel sztuki filmowej w jej nieoczywistym i niestandardowym wymiarze znajdzie dla siebie interesujące propozycje. Pierwszy w nowym sezonie seans z cyklu „Środa z kinem niezależnym” planowany jest na 26 września. O 18.00 w sali studyjnej kina Oskard pokażemy krótkie metraże dostrzeżone przez jury 64. OKFA – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby w Koninie. W czerwcu br. grono pod przewodnictwem Krzysztofa Majchrzaka nagrodziło prace w kategoriach amatorskiej, niezależnej oraz studenckiej.
Wstęp na projekcję jest wolny.

W programie:

„Między nami” reż. Maciej Miller, dokument, 30’ GRAND PRIX w kategorii studenckiej
Para dwudziestolatków spodziewa się dziecka. Nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Do porodu pozostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów kluczowych dla całego ich życia.


 „Bogdan i Róża” reż. Milena Dutkowska, fabuła, 15’, wyróżnienie honorowe
Bogdan i Róża są starym małżeństwem. Żyją razem, mieszkają w jednym pokoju i pracują na tej samej szkolnej stołówce, jednak ze sobą nie rozmawiają. Ich życie wypełnia milczenie oraz codzienne wzajemne złośliwości.

 


  „Koncert w wulkanie” reż. Przemysław Wawrzyniak, dokument, 20’17’’, Nagroda w kategorii niezależnej
420 kg sprzętu, setki godzin prób i przygotowań, 3600 km odległości, dziesiątki godzin podróży… 19 sierpnia 2016 r. grupa Macieja Fortuny zagrała 120 metrów pod ziemią, w komorze magmowej wulkanu Thrihnukagigur na Islandii. Inspirowany polską muzyką ludową podziemny występ był pierwszym w historii koncertem jazzowym zagranym wewnątrz wulkanu. Film jest zapisem tej niezwykłej przygody.


„Pola” reż. Edyta Rembała, fabuła, 20’, wyróżnienie honorowe za zdjęcia
Matka dwóch małych dziewczynek decyduje się na odważny krok – wyjeżdża za granicę do pracy. Mimo wielu prób ojciec w żaden sposób nie potrafi dorównać przedsiębiorczej kobiecie. Starsza córka nie może się pogodzić z decyzją mamy – postanawia wyruszyć w swoją własna podróż, bez względu a konsekwencje.


„Mów mi Rico”, reż. Szymon Piegza, dokument, 6’37’’, Nagroda w kategorii amatorskiej
Ryszard „Rico” Kacysz to według Polskiego Związku Piłki Nożnej najstarszy czynnie grający piłkarz w Polsce. W młodości marzył o występach w Reprezentacji Polski, dziś marzy tylko, by jak najdłużej móc wychodzić na boisko.

 


 „Raz, dwa, zero” reż. Anna Pawluczuk, dokument, 14’, wyróżnienie w kategorii studenckiej
Justyna ma 9 lat i trenuje wyczynowo gimnastykę artystyczną. Wie, że aby być najlepsza, musi pokonać wszystkie swoje słabości.

 

 

ARCHIWUM:

Komenatrze są wyłączone