Druga część prezentacji zwycięskich produkcji minionej edycji OKFA – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby. W czerwcu jury po raz 63. przyznało nagrody najlepszym fabułom, dokumentom i animacjom w 3 kategoriach: amatorskiej, studenckiej oraz niezależnej. To pierwsza okazja do spotkania z tymi produkcjami.

 

W programie:

„Przed świtem” 27’ reż. Łukasz Borowski

Nagroda – kategoria niezależna

Historia nastoletniego stylisty fryzur o androgynicznej urodzie, który wraz ze swoim ojcem, byłym zapaśnikiem, przemierza bezdroża albańskich gór. Skazani na siebie muszą razem stawić czoła niebezpieczeństwu, żeby się w końcu odnaleźć. „Przed świtem” jest intymnym portretem relacji między ojcem i synem, hołdem bezwarunkowej miłości, pomimo tak wielu różnic.

 

„Droga weterana – pokonać Hańczę” 30’ reż. Rafał Makolądra

Grand Prix – kategoria amatorska

Sebastian Marczewski podczas misji w Afganistanie doznał złamania kręgosłupa. Jego pasją jest nurkowanie głębinowe; weteran zamierza pobić rekord i jako pierwszy człowiek na świecie przepłynąć przy dnie najgłębsze polskie jezioro – Hańczę.

 

„Baraż” 30’ reż. Tomasz Gąssowski

Film niezależny

Pod warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśnić Witkowi, na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

 

 

ŚRODY Z KINEM NIEZALEŻNYM – wrzesień 2017

Komenatrze są wyłączone