TAŃCZĄCE TRZEWICZKI 2019
10. Wielkopolski Festiwal Tańca
TAŃCZĄCE TRZEWICZKI
WIELKOPOLSKIE ŚWIĘTO TAŃCA za nami! Nagrodę Główną dziesiątej edycji Tańczących Trzewiczków zdobył zespół AZYL z ostrowskiego MDK. Jury pod przewodnictwem znakomitej choreograf i pedagog z Poznania, Krystyny Frąckowiak, przyznało w sumie 28 nagród i 12 wyróżnień honorowych. Niemal 6 godzin tanecznych prezentacji ponad 70 zespołów z Konina, Ślesina, Ostrowa, Krotoszyna, Odolanowa, Wrześni, Brzeźna, Wolsztyna, Opatówka i Poznania. Centrum Kultury i Sztuki z Konina pięknie dziękuje wszystkim współorganizatorom, partnerom, uczestnikom i gościom za wspaniałe sobotnie popołudnie pełne wzruszających i energetycznych występów.
Oto Protokół z obrad Komisji Artystycznej 10. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące trzewiczki”, który odbył się w Ślesinie 27 kwietnia 2019 r.
Komisja Artystyczna w składzie: Krystyna Frąckowiak – Poznań, Piotr Czyżewski – Wrocław, Jacek Szczepankiewicz – Konin i Krystian Weber (sekretarz) – CKiS Konin
po obejrzeniu 32 zespołów prezentujących się w ETIUDZIE TANECZNEJ postanowiła przyznać:
w kategorii wiekowej 7-11 lat
wyróżnienie honorowe – CODA 2B z Konińskiego Domu Kultury
wyróżnienie honorowe – PEREŁKA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie
III MIEJSCE – DANCE AVENUE II z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – JUST BE CREATIVE z Rampa Dance Poznań
nagroda 500 zł ufundowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie
I MIEJSCE – ALCHEMIA RUBINY ze Szkoły Tańca ALCHEMIA we Wrześni
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
w kategorii wiekowej 12-15 lat
wyróżnienie honorowe- SZOŁ z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie
wyróżnienie honorowe – DANCE AVENUE I z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie
III MIEJSCE – TOP DANCE JUNIOR z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – SPACE z Konińskiego Domu Kultury
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – CODA 1 z Konińskiego Domu Kultury
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
w kategorii wiekowej 16-19 lat
wyróżnienie honorowe- BASTET z Wolsztyńskiego Domu Kultury
III MIEJSCE – FART 1 ze Szkoły Tańca i Baletu FART Konin
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – RYTMIX KONIN 1A ze Studia Tańca RYTMIX Konin
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
ex aequo
I MIEJSCE – TOP DANCE TEAM z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – DANCE OBSESSION z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wlkp.
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
po obejrzeniu 13 zespołów prezentujących się w INSCENIZACJI TANECZNEJ Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:
w kategorii wiekowej 7-11 lat
wyróżnienie honorowe- TAKT ze Szkoły Tańca i Akrobatyki TAKT Konin
wyróżnienie honorowe – ALCHEMIA DIAMENTY ze Szkoły Tańca ALCHEMIA Września
III MIEJSCE – RYTMIX KONIN 2C ze Studia Tańca RYTMIX Konin
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – TOP DANCE IB – z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – CODA 2A z Konińskiego Domu Kultury
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
w kategorii wiekowej 12-15 lat
III MIEJSCE – TAKT ze Szkoły Tańca i Akrobatyki TAKT Konin
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
III MIEJSCE – RYTMIX KONIN 2A ze Studia Tańca RYTMIX Konin
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – JUST FEELINGS z RAMPA DANCE POZNAŃ
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – TOP DANCE I A z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
po obejrzeniu 29 zespołów prezentujących się w INNYCH FORMACH TAŃCA Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:
w kategorii wiekowej 7-11 lat
wyróżnienie honorowe – AFERKA LALA z Rampa Dance Poznań
wyróżnienie honorowe – DROPSY z Artscool Studio taneczno-artystyczne w Ostrowie Wlkp.
III MIEJSCE – DREAM TEAM KIDS ze Szkoły Tańca i Baletu Fart KONIN
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – PoSamPas z Centrum Tańca SHOW DANCE w Krotoszynie
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – NA DWA z Rampa Dance Poznań
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – PoKokardę z Centrum Tańca SHOW DANCE Krotoszyn
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
w kategorii wiekowej 12-15 lat
wyróżnienie honorowe – BINGO ze Studia Tańca SYSTEM z Odolanowa
wyróżnienie honorowe – KajMak z SHOW DANCE w Krotoszynie
III MIEJSCE – DREAM TEAM ze Szkoły Tańca i Baletu FART Konin
nagroda 400 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
II MIEJSCE – HICIORKI z Rampa Dance Poznań
nagroda 500 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
I MIEJSCE – KaDaklizm z Centrum Tańca SHOW DANCE w Krotoszynie
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
w kategorii wiekowej 16-19 lat
wyróżnienie honorowe – CDN JUNIOR z Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku
III miejsca – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
I MIEJSCE – WAACK AFERA Rampa Dance Poznań
nagroda 600 zł ufundowana przez CKiS w Koninie
NAGRODĘ GŁÓWNĄ 10. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” 2019 Komisja Artystyczna postanowiła przyznać:
Zespołowi AZYL z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim (choreografia „JANEK”)
1000 zł ufundowane przez STAROSTWO POWIATOWE w Koninie
fot. Marika Sypniewska
Włączamy się w ogólnopolską akcję TańczMy – Międzynarodowy Dzień Tańca.
__________________________________
Zdjęcie wprowadzające: Zespół AFERKA OCZKO – laureat Grand Prix 9. WFT TAŃCZĄCE TRZEWICZKI 2018 – fot. Maciej Kaczmarek