Już po raz piąty kierujemy kompleksową ofertę warsztatów z rozwoju osobistego do pełnoletnich pań. W tej edycji „uJAwniania siebie” znalazły się cztery różne propozycje.

1. Mindful Movement – uwalnianie ciała z napięć

Termin: 3 marca (sobota), godz. 10.30 – 14.30

Zapraszam Cię serdecznie na warsztaty, które są kwintesencją mojej osobistej praktyki.

Podczas zajęć będziemy uczyć się, w jaki sposób możemy uwalniać ciało z różnego typu napięć. 

Ciało, jako całość, to sfera fizyczna, emocjonalna i duchowa. Wszystko jest ze sobą splecione i by odnaleźć przestrzeń do głębokiego relaksu w umyśle i ciele, najpierw musimy rozładować to, co skumulowane nosimy w swoich mięśniach.

Na tych zajęciach dowiesz się, gdzie kumuluje się stres w Twoim ciele i w jaki sposób, z uważnością na siebie, możesz go rozładować. Będziesz praktykować odpuszczanie i oddychanie.

Prowadzenie: Sylwia Rogala-Marciniak – certyfikowana nauczycielka mindfulness, opiekun merytoryczny i wykładowca kształcenia podypolomowego na Uniwersytecie Łódzkim, superwizor i mentor coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. Dyrektorka PROGRESSteronu w Łodzi i Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu. Prowadzi HOLI Centrum Uważności – ośrodek warsztatowy skupiający się na pracy z ciałem, redukcji stresu oraz life-coachingu. Posiada certyfikat Erickson Interational Coach oraz trenera biznesu Szkoły Trenerów i Konsultantów zarządzania MATRIK. Od kilkunastu lat praktykuje jogę i medytację. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 r., od kilku lat w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR.

 

 2. Wypalenie zawodowe nie wejdzie mi na głowę

Termin: 4 marca (niedziela), godz. 9.00 – 17.00

W gąszczu obowiązków, poczucia czasu i niedoczasu, oczekiwań własnych, przełożonych, rodziny, przyjaciół, z głębi potrzeb, które wołają o spełnienie, a na które trudno znaleźć strategie zaspokojenia, jesteś Ty – potrzebująca własnej realizacji zawodowej, rozwojowej, życiowej, harmonii, a z Tobą zmęczenie, frustracja, niemoc, stres, trudność w skupieniu się.

Zapraszam Cię na warsztat dotyczący przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu i reagowaniu na już istniejące w lekkiej formie.

Na warsztacie będziemy rozpoznawać czym jest i jak nami kieruje zadowolenie z pracy w opozycji do wypalenia zawodowego. Szczególnie przyjrzymy się, jaki motywacja wewnętrzna i zewnętrzna ma związek z wypaleniem zawodowym. Będzie mowa o motywacjach do zmiany i o tym, jak nie stać się niewolnikiem własnych decyzji, jak rozpoznać granicę wyczerpania i zawrócić, jeśli się już do niej dotarło.

Uczestniczki nabędą wiedzę, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, jak motywacja i autodeterminacja kieruje naszym życiem i jak może polepszyć jakość życia jednostki oraz jej otoczenia. W programie warsztatów jest przestrzeń na przećwiczenie obserwacji od ocen po to, by poznać uniwersalne potrzeby, które motywują nas do działania. Ważnym punktem będzie także praca nad odróżnieniem potrzeb od chcenia oraz umiejętności używania uczuć od rozpoznawania potrzeb. Przyjrzymy się, w kontrolowanych warunkach, jaka jest różnica między prośbą a żądaniem i jak to wpływa na motywację osoby a w konsekwencji na jej satysfakcję zawodową czy zagrożenie wypaleniem. Sprawdzimy też, jak nasze i innych „nie” jest mówieniem „tak” czemuś innemu i skąd w takiej sytuacji można czerpać siły do działania.

Prowadzenie: Anna Fitzgerald – psycholog, terapeuta. Pracuje psychologicznie w obszarach problemów: radzenie sobie z emocjami, z napięciem, stresem i napadami paniki, problemy z motywacją, problemy z poczuciem własnej wartości, dystymia, depresja, przeżywanie traumy, lęki i zaburzenia lękowe, problemy i zaburzenia adaptacyjne, problemy i zaburzenia opozycyjno-buntownicze, trudne sytuacje rodzinne, w tym np. rozwody, choroby, onkologiczne – obszary problemowe związane z chorobą stwardnienia rozsianego SM. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profuturo, prowadząc terapię psychologiczną indywidualną i grupową z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami neuroatypowymi, w tym Autyzmem, Zespołem Aspergera, ADHD.  Członek PTP, ukończyła Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego i Studium Nonviolent Communication. Jest trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem i prowadzeniem szkoleń oraz warsztatów według autorskich programów, które obejmują podnoszenie kompetencji zawodowych i liderskich oraz rozwój osobisty. Jako wykładowca współpracuje z uczelniami wyższymi. Tworzy programy rozwijające kompetencje studentów studiów dyplomowych i podyplomowych, wykłada i prowadzi zajęcia ze studentami. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

 

 3. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką

Termin: 10 marca (sobota), godz. 11.00 – 17.00

Niestety, większość kobiet nie nawiązuje z samą sobą  przyjacielskiej relacji. Wymagają od siebie coraz więcej, poprzeczki stawiają coraz wyżej, oczekują od siebie rzeczy niemożliwych. I nie ma to nic wspólnego z budowaniem motywacji – kobiety same dla siebie bywają po prostu okrutne. Relacja z samą sobą częściej przypomina u nich wrogość niż przyjaźń. W imię spełniania oczekiwań otaczających ich ludzi nadwerężają siebie, a uzależniając poczucie własnej wartości od świata zewnętrznego, gubią po drodze swoje prawdziwe potrzeby, pragnienia, a często swoje prawdziwe „ja”.

A co by się stało, gdyby tak otoczyć siebie samą akceptacją, troską i opieką? Na warsztaty zapraszam kobiety, które pragną doświadczać radości z bycia tym, kim są, które chcą budować pewność siebie w oparciu o to, że są wystarczająco dobre takie, jakie są, które zmęczone szukaniem akceptacji na zewnątrz, chcą wreszcie dać ją sobie same. Podczas zajęć przyjrzymy się, co utrudnia kobietom tę samoakceptację i poszukamy odpowiedzi,  jak można ją w sobie zbudować. Zrobimy pierwszy krok ku pięknej przyjaźni na całe życie – przyjaźni z samą sobą.

Prowadzenie: Karolina Szopińska – certyfikowana psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego, coach i właścicielka Pracowni Rozwoju. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par oraz grupy terapeutyczne. Jest autorką i realizatorką warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet, dotyczących poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i budowania relacji. Współpracuje z organizacjami w zakresie prowadzenia szkoleń, a jako coach pracuje z kadrą managerską średniego i wyższego szczebla. Szczególnie jednak bliska jest jej praca z kobietami – w swojej praktyce psychoterapeutycznej towarzyszy im w poznawaniu samych siebie oraz w budowaniu zdrowych relacji z innymi.

 

4. Uwolnij swoje JA – autoprezentacja i wystąpienia publiczne

 Termin: 18 marca (niedziela), godz. 11.00 – 17.00

Wiesz, CO chciałabyś powiedzieć, ale nie wiesz JAK?

Wiesz JAK, ale stres ogarnia Twoje CIAŁO i determinuje Twoje wystąpienie?

Umiesz poradzić sobie ze stresem, ale Twój GŁOS niekoniecznie?

Głos masz jak dzwon, ale tracisz wątek, gdy masz coś powiedzieć publicznie?

Z wszystkim tym możesz sobie poradzić poprzez pozyskanie świadomości w tym zakresie oraz uposażenie się w profesjonalne narzędzia radzenia sobie z wyzwaniami autoprezentacji. Przyjdź na warsztaty prowadzone przez zawodową aktorkę i reżyserkę, i dowiedz się, jak sobie z tym radzić przy pomocy sprawdzonych i przede wszystkim SKUTECZNYCH narzędzi.

Ciało

        Głos 

              Oddech

                     Świadomość

                                 Harmonia……

                                              Po prostu – TY !

Prowadzenie: Magdalena Płaneta – aktorka, reżyserka, teatroterapeutka. W 2004 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi na wydziale aktorskim. W latach 2004-2018 zrealizowała kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych. W 2007 r. roku stworzyła własny, autorski teatr – Teatr Planeta M, który realizuje nie tylko projekty z zakresu teatru tradycyjnego, lecz także poszukującego i niepokornego. Płaneta traktuje teatr jako narzędzie, którym można otworzyć wiele nieoczywistych obszarów indywidualnej oraz społecznej pod- i świadomości. Pracuje metodą warsztatową z różnymi grupami wiekowymi społecznymi.


Liczba osób w grupach ściśle ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Opłata jest uzależniona od liczby warsztatów, w których uczestniczka bierze udział.

Karnet (liczba warsztatów) Koszt karnetu Koszt 1 warsztatu w karnecie
1. 120 zł 120 zł
2. 200 zł 100 zł
3. 270 zł 90 zł
4. 320 zł 80 zł

Bonus: przy zakupie co najmniej 3 warsztatów podwójne zaproszenie na wybrany seans w kinie Oskard w marcu gratis!

Szczegółowe informacje i zapisy: Paulina Pachulska-Wojdak 63 243 63 50/51, p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl

 

Warsztaty: uJAwnianie siebie – 2017

Komenatrze są wyłączone