Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza nauczycieli, instruktorów i wszystkich zainteresowanych teatrem do udziału w letnich warsztatach teatralnych.

Warsztaty teatralne z reżyserem, scenarzystą i instruktorem teatralnym – Adamem Biernackim. Ich celem jest poznanie czterech najważniejszych w pracy teatralnej – szczególnie z dziećmi i młodzieżą – bloków: integracji, słowa, scenariusza  i inscenizacji. W sposób prosty i przejrzysty skupimy się na tak istotnych aspektach jak:

– praktyczna komunikacja teatralna (co mówić, a czego nie mówić?),
– budowanie gry zespołowej w spektaklu (co robić, żeby się nie wstydzić?),
– analiza konstrukcji postaci dramatycznej (jak połączyć punkty w linię?),
– analiza i interpretacja tekstu dramatycznego (po co to wszystko robić?),
– tworzenie struktury dramatycznej (czyli jak napisać scenariusz?),
– próbki literackie (czyli jak napisać cokolwiek?),
– poszukiwanie adekwatnych środków wyrazu w grze aktorskiej (jak to pokazać?),
– inscenizacja (w co to ubrać, żeby jakoś wyglądało?).

W trakcie warsztatów w sposób praktyczny zmierzymy się ze wszystkim, co stanowi podstawowy warsztat reżysera, poczujemy się przez chwilę literatami i aktorami. Porozmawiamy i pomilczymy (wszystko dla budowania teatralnego dialogu). Zabawimy się w poszukiwaczy sensów i w kreatorów scenicznej mody. Innymi słowy: odczujemy na własnej skórze wszelkie dreszcze przyjemności i grozy, które niesie ze sobą praca w teatrze.

Prowadzenie: Adam Biernacki

Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego i Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Wyreżyserował spektakle dramatyczne, muzyczne i operowe m.in. w: Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku (Królewna Śnieżka, 2017; Emocjałki, 2015;  Migdały i rodzynki. Szkice białostockie, 2014;   Rozkłady jazdy, 2013), Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach (Zaucha. Welcome to the .prl, 2017),  Teatrze Kamienica w Warszawie (Rozkłady jazdy, 2017; Spricht der Weihnachtsmann deutsch?, 2016; Szwindel, 2009), Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze (Czego nie widać, 2016),  Polish Millenium House, Birmingham, Wielka Brytania (Mężczyzna sukcesu, 2015),  Mask-Kara Tiyatrosu / Sultanahmet Tiyatrosu / Uğur Mumcu Sahnesi (Stambuł / Bursa, Turcja; Herszek, 2014),  CKiS, Scena Teatralna Miasta Siedlce (Skąpiec. Work in progress, 2014),  Warszawskiej Operze Kameralnej (The Young Wife, 2013), Teatrze Polonia w Warszawie (Jaś i Małgosia, 2014, Czerwony Kapturek, 2013),  Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu (Pippi Pończoszanka, 2013), Teatrze Nowym w Łodzi (Piaskownica, 2011), Old Timer’s Garage w Katowicach (Piaskownica, 2010),  Teatrze Syrena w Warszawie (Dochodzenie, 2010, Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky’ego, 2010), Teatrze Polskim w Warszawie (Do Amsterdamu, 2010), Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie (Mojo Mickybo, 2009), Teatrze Studio w Warszawie (Rok magicznego myślenia, 2008), Obiekcie Znalezionym w Warszawie (Koncert. Polskie kobiece, 2008),  Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie (Sceny z Buntu żaków, 2008).

Współpracował m.in. z takimi artystami jak Krystyna Janda, Ewa Błaszczyk czy Krystyna Tkacz.

Jego spektakle Wyprawy Krzyżowe i Skąpiec. Work in progress otrzymały nagrody podczas festiwali teatralnych. Jest autorem scenariuszy wielu spośród swoich spektakli,  seriali:  Akademia (TVP Kultura) i Na Wspólnej  (TVN)  i innych. Przygotował liczne czytania dramatów w teatrach w Polsce. Tłumaczy teksty poetyckie i dramatyczne z języka angielskiego i niemieckiego. Jest sekretarzem generalnym Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, z którym od lat jest związany jako instruktor teatralny i wykładowca w Ognisku Teatralnym U Machulskich i Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, czy jako koordynator ogólnopolskiego konkursu Szukamy Polskiego Szekspira.  Prowadził międzynarodowe warsztaty teatralne m.in. w Hiszpanii i Turcji.

Zgłoszenie na warsztaty następuje poprzez przesłanie na adres organizatora:
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Okólna 47 a, 62-510 Konin
karty zgłoszenia do dnia 12 czerwca  2017 r. i uiszczenie opłaty w tym terminie.

Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział wynosi 390 zł od osoby – obejmuje zakwaterowanie (4 noclegi) i pełne wyżywienie. Koszty merytoryczne pokrywa Organizator. Dojazd na koszt własny.

Termin: 26-30 czerwca 2017 r.

Miejsce: Hotel Wityng w Mikorzynie k. Konina

Informacji udziela Paulina Pachulska – instruktorka ds. teatru i impresariatu
tel./fax 63 243 63 50/51
e-mail: p.pachulska@ckis.konin.pl
www.facebook.com/ckis.konin

Pobierz:
Karta zgłoszenia doc

 

 

Komenatrze są wyłączone