Ruch i taniec jako narzędzie rozwoju osobistego i kreacji artystycznej

Dla kogo: dla nauczycieli oraz instruktorów amatorskich grup teatralnych

Cel: wzbogacenie warsztatu instruktorskiego o nowe narzędzia pracy (doświadczenia ruchowe, ćwiczenia i choreografie) z dziećmi i młodzieżą oraz inspiracja do dalszego rozwoju zawodowego
i osobistego

Kiedy: 16.11.2019 (sobota), godz. 11.00-18.00

Gdzie: CENTRUM KULTURY I SZTUKI W KONINIE, ul. Okólna 47a

Koszt: 90 zł

Zapisy: kartę zgłoszenia należy przesłać na adres organizatora do 6 listopada 2019 r.
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
ul. Okólna 47 a
62-510 Konin
Kontakt: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl tel. 63 243 63 50/51

Liczba miejsc ograniczona: pracujemy w kameralnej grupie (maksymalnie 12 osób).

Zapraszamy serdecznie na całodniowy warsztat rozwoju osobistego i kreacji artystycznej poprzez ruch i taniec, połączony z obrazami wewnętrznymi, z wykorzystaniem symboliki ciała, improwizacji ruchowej oraz tańców w kręgu.

Proponujemy fascynującą podróż do świata osadzonego w ciele, który manifestuje się w ruchu (czyli w takiej niezwykłej przestrzeni, gdzie to co wewnątrz łączy się ze światem zewnętrznym, nieświadome łączy się ze świadomym, a nienazwane z nazwanym…).

BĘDZIEMY:
– doświadczać różnych jakości ruchu i form ekspresji,
– się poRUSZAĆ (indywidualnie, w parach i grupowo),
– tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa (przewidziano przestrzeń zarówno na taniec intuicyjny, jak i taniec osadzony w strukturze),
– wprowadzać w ruch to, co nam w duszy gra,
– poznawać poprzez ruch i taniec swoje ciało, i to co chce nam powiedzieć (tu i teraz),
– eksplorować niezbadane pokłady naturalnej kreatywności.

Dodatkowo:
– doświadczycie na sobie magii tańca oraz możliwości wykorzystania ruchu w rozwoju osobistym i zawodowym (jako impulsu do dalszego działania – improwizacji ruchowej, etiudy tanecznej czy teatralnej),
– poznacie ćwiczenia ruchowe, które możecie od razu wykorzystać w swojej pracy zawodowej (z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi),
– zatańczycie minimum 7 tańców w kręgu (do których otrzymacie muzykę) – będą to choreografie o różnym stopniu trudności, charakterze i różnych możliwościach późniejszego wykorzystania z grupą.

Jeżeli oddychasz, to już właściwie tańczysz.
Głęboko wierzę w to, że każdy z nas jest Tancerzem, który na co dzień Tańczy swój własny Taniec i o ten TANIEC właśnie tutaj chodzi. Najpiękniejszy, najprawdziwszy bo TWÓJ.

Aby wziąć udział w warsztacie NIE MUSISZ mieć specjalnego doświadczenia tanecznego ani predyspozycji tanecznych.

Zatem ZABIERZ ze sobą:
– gotowość na doświadczanie,
– otwartość na to, co się pojawi u Ciebie tu i teraz,
– notatnik i coś do pisania (będzie czas na notatki),
– coś do picia i jedzenia (przewidziano dłuższą przerwę na posiłek),
– wygodny, niekrępujący ruchu strój (poruszamy się boso, w skarpetkach antypoślizgowych bądź obuwiu na zmianę – ważne, aby było Ci wygodnie).

* Bardzo proszę o wcześniejsze przybycie – zaczynamy punktualnie o godz. 11.00.
** Jeśli masz jakąś dysfunkcję lub ograniczenia ruchowe, koniecznie mi o tym powiedz przy zgłoszeniu, abym mogła dodatkowo zatroszczyć się o Twoje bezpieczeństwo i komfort pracy.

Prowadzenie: Małgorzata Rydlewska

Psycholog, tancerz, choreograf, instruktor tańca. Ukończyła roczny kurs Improwizacji Ruchowej i Symboliki Ciała Detlefa Kapperta (Essen)oraz Life/Art Process® metodą Anny Halprin („Touching ground” Ursula Schorn, Berlin). Tańczy od ponad 35 lat, od ponad 20 lat uczy tańca i innych form ruchowych, podróżuje w poszukiwaniu korzeni tańca, jednocześnie wzbogacając swój warsztat o nowe (pochodzące z najróżniejszych zakątków świata, kultur i religii) narzędzia do pracy z ciałem i ruchem.
Jako psycholog, od lat fascynuje się wpływem ruchu i tańca na jakość życia człowieka, jego terapeutyczną, oczyszczającą, a nawet uzdrawiającą mocą.
Jako instruktor prowadzi zajęcia wspierające osobisty rozwój poprzez ruch i taniec. Poza nauką kroków i figur stwarza uczestnikom warsztatów przestrzeń do odnalezienia własnego, indywidualnego i niepowtarzalnego ruchu i własnej emocji z niego płynącej. Zajęcia nakierowane są na doświadczanie, a nie na odtwarzanie. Dzięki temu Uczeń nie jest naśladowcą Nauczyciela (nie kopiuje jedynie jego ruchów), ale również, a właściwie przede wszystkim, jest Kreatorem/Twórcą własnej unikalnej jakości, własnego podpisu ruchowego… Realizuje również cykl autorskich warsztatów bazujących na metodzie Life/Art Process® Anny Halprin, z wykorzystaniem ruchu, obrazu, metafory i symboliki ciała, rytuałów oraz tańców w kręgu. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne sesje ruchowe. Fascynuje ją praca z różnymi grupami wiekowymi (od przedszkolaków do seniorów) – najmłodszy z uczestników jej zajęć miał 3 lata, a najstarszy 87.
Jako tancerz najlepiej czuje się w eksperymentalnym teatrze tańca (jej nieustającą pasją jest teatr Piny Bausch), oraz terapeutyczny teatr tańca Anny Halprin); systematycznie rozwija swoje umiejętności podczas warsztatów w kraju i zagranicą; rozwija się w różnych stylach tanecznych (od tańca współczesnego, jazzu czy towarzyskiego, poprzez tango argentyńskie, bellydance, flamenco, a nawet pole dance, aż do tańca intuicyjnego, rytualnego, czy 5Rytmów…), ponieważ każdy z nich dostarcza zupełnie innych doznań oraz pozwala doświadczać nowych, unikalnych jakości ruchowych, które może również wykorzystać swojej pracy.
Jako choreograf na stałe współpracuje z kilkoma off-owymi teatrami na terenie kraju oraz prowadzi zajęcia z młodymi aktorami i tancerzami.

Więcej: http://wytanczto.pl/ oraz na Facebooku i Instagramie

Komenatrze są wyłączone