Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz czwarty zagości  w  Koninie, w Kinie Oskard Kameralnie. Widzowie obejrzą 5 obrazów docenionych na międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy od 10 do 12 maja.

Podczas Wiosny Filmów będzie można zobaczyć obrazy z całego świata, nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych festiwalach filmowych. Pokazane zostaną filmy z Cannes, Berlina, Wenecji, Karlowych Warów, Sundance czy San Sebastian. Festiwal zaprezentuje także tytuły nagrodzone lub nominowane do Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów. 

Jedną z polskich premier festiwalu i zarazem Filmem Otwarcia 25. Wiosny Filmów w Warszawie i 4. edycji w Koninie, będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, izraelsko – niemiecko – francuska koprodukcja „Synonimy”. Obraz zostanie pokazany po raz pierwszy w Polsce. W Kinie Oskard Kameralnie widzowie zobaczą go 10 maja o 18.45.

W sobotę 11 maja o 18.15 przedpremierowy pokaz filmu „Yuli”, nagrodzony za najlepszy scenariusz na zeszłorocznym MFF w San Sebastián oraz nominowany do pięciu „hiszpańskich Oscarów” – nagród Goya. Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej.

Kolejna polska premiera to francuski komediodramat „Pamiątki Claire Darling”, nowy film Julie Bertuccelli, cenionej reżyserki i byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego. W filmie już po raz dwunasty spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni. Sobota 11 maja 20.15.

W niedzielę w konińskiej odsłonie Wiosny Filmów będzie można zobaczyć  przedpremierowo dwa filmy. O 18.00 „Tajemnica Henriego Picka”, a o 19.45 „Trafikant”. Pierwszy z nich to ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa wydanej w 2016 roku. Jest tu coś z ducha Agathy Christie, ale i liczne nawiązania do rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego czy Aleksandra Puszkina. Film Rémiego Bezançona to utrzymana w dobrym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek.

„U wiedeńskiego trafikanta”  to film nominowany w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych 2019. 17-letni Franz przyucza się do pracy w trafice – małym sklepie oferującym gazety, czasopisma i wyroby tytoniowe. Dowiaduje się tutaj sporo nie tylko o swoim fachu, lecz także o życiu i miłości. W razie wątpliwości o rady pyta eksperta, który jest stałym klientem sklepu, 82-letniego Zygmunta Freuda. 

Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych, otwierając wiosenny sezon filmowy.

 

Wiosna Filmów w kinie Oskard 2018

Komenatrze są wyłączone