Przejdź do treści
Wydarzenia 23 kwietnia 18:00

17. GOSPEL NAD WARTĄ

Wiosną każdego roku Konin tętni energią gospel. Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zapowiada święto tej pełnej żywiołowości muzyki w tradycyjnie międzynarodowej odsłonie.

Na 17. edycję Gospel nad Wartą organizatorzy zapraszają w niedzielę 23 kwietnia na godzinę 18:00 do CKiS-DK Oskard, które od początku partneruje wydarzeniu.

Wystąpią: Konin Gospel Choir pod dyrekcją Beaty Stanisławskiej-Zielak z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz oraz zaproszeni goście:

Olga Szomańska – znakomita wokalistka i popularna aktorka. Jej głos to niesamowita energia, w połączeniu z pełną siły wyrazu osobowością daje niepowtarzalny efekt. Współpracując z najlepszymi teatrami muzycznymi w Polsce zagrała wiele ról musicalowych, m.in. w Miss Saigon, Grease czy Zakonnicy w przebraniu. W 2021 r. ukazała się jej ostatnia płyta pt. Ja lubię.  Jest córką kompozytora Włodzimierza Szomańskiego, lidera wrocławskiego Spirituals Singers Band, autora Missa Gospel’s. Jak sama wyznaje „…ma gospelową duszę”.

Kieron Bygraves – jest młodym brytyjskim wokalistą i liderem uwielbienia. Związany z muzyką gospel od dziecka, obecnie komponuje i produkuje własną muzykę. Pochodzi z Manchesteru, tam pracuje i tworzy. Ma na swoim koncie autorski album Specious Place i kilka singli. Z grupą Gospel Celebrate powołaną przez Collina Williamsa koncertuje w Wielkiej Brytanii i Europie. Obdarzony świetnymi warunkami wokalnymi śpiewa, uczy, prowadzi warsztaty i dzieli się swoją głęboką wiarą. Z konińskimi chórzystami spotka się już po raz trzeci i wykona m.in. własne kompozycje.

Bilety na 17. Gospel nad Wartą w cenie 30 zł do kupienia od poniedziałku 3 kwietnia w kasie Oskardu, a także online. Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków budżetowych Miasta Konina w ramach jubileuszowego projektu Konin. Tu słychać GOSPEL!

Muzyka gospel brzmi w naszym mieście już 20 lat!