Przejdź do treści
Oskard-archiwum 15 stycznia 2017 9:00-21:00

25. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Kręcimy się 25 lat – to hasło 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. Finału zbierane będą środki pieniężne  dla ratowania życia i zdrowia dzieci  na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Włączcie się do finału w Koninie już 15 stycznia 2017!

W 25. finał zaangażuje się 700 wolontariuszy z Konina i okolic. Orkiestra zagra w Centrum Handlowym  Galeria nad Jeziorem w Koninie, ale także w sąsiadujących z miastem gminach, w Golinie, w Kazimierzu Biskupim, w Kramsku, Wierzbinku, Skulsku i Starym Mieście.  Odprawa wolontariuszy , wydawanie identyfikatorów i puszek, tradycyjnie odbędzie się o 9.00 w niedzielę 15 stycznia w Kinie Helios. Nad bezpieczeństwem kwestujących będą czuwać konińskie służby. A wielkim liczeniem pieniędzy jak co roku zajmą się pracownicy Banku PEKAO S.A., którzy  przeniosą swoją siedzibę do galerii.

Na wielki finał przygotowujemy tradycyjnie działania kulturalne, sportowe, medyczne, licytacje. Na scenach w pasażu i w kinie Helios odbędą się aukcje, pokazy klubów sportowych, koncerty orkiestr, występy dzieci i młodzieży z domów kultury i szkół tańca. W przestrzeni galerii staną tradycyjne stoiska organizacji pozarządowych, na których prowadzone będą akcje kulturalne, zabawy, badania profilaktyczne.

Po raz siódmy koninianie wystartują w biegu Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy, który organizowany jest w ramach 25. finału. Będzie ok. 200 numerów startowych. Dystans biegu to 3 km wokół osiedla Zatorze. Biuro zawodów wystartuje o 10.00 w Galerii nad Jeziorem, a sam bieg o godz. 13.00. Nie zabraknie happeningu na Rondzie WOŚP.

O 18.00 rozpocznie się Mega Aukcja WOŚP, a zaraz po niej wystąpi gwiazda wieczoru – Michał Szpak 25. finał tradycyjnie zakończy parada Dobrych Aniołów i światełko do nieba. Zapraszamy do udziału w akcji, do wrzucania pieniędzy do puszek i do licytacji interesujących gadżetów przekazanych między innymi przez konińskich artystów. Do tej pory podczas finałów WOŚP licytowaliśmy m.in.:  złote serduszka, głazy narzutowe, fragment partytury Jana A.P. Kaczmarka, kolacje z artystami, wieczne pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego, medale olimpijskie Justyny Kowalczyk i Adama Małysza, lot samolotem wojskowym Casa, srebrny odlew kciuka Jurka Owsiaka, dowód osobisty w rozmiarze XXL czy pojazd Kosmiczny Bekkera.

Dotychczas fundacja na rzecz konińskiej służby zdrowia przekazała sprzęt o wartości 1, 4 mln zł. Sprzęt trafił m.in. na oddziały noworodkowy, dziecięcy, chirurgii i na szpitalny oddział ratunkowy. Koniński sztab zebrał w : 2012 r. 227774.18 PLN, 2013 r. 182374.39 PLN, 2014 r. 221392.18 PLN, 2015 r. 202154.82 PLN, 2016 r.  194583.81 PLN.

Koordynatorem 25. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS – DK Oskard. Współpracują z nami Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin,  Centrum Handlowe Ferio, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy.

WOŚP zebrała ponad 105 milionów złotych!