Przejdź do treści
29 Finał WOŚP
Wydarzenia 31 stycznia 2021

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Graj z głową razem z nami!  

Finał z głową – takie jest hasło 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany tej dziedzinie medycyny. Koniński sztab zagra 31 stycznia w Galerii nad Jeziorem, w tym roku online.

Koordynatorem akcji w Koninie jest CKiS- DK Oskard. Szefową Sztabu Justyna Kałużyńska. Współpracują z nami miasto Konin, służby, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, artyści, szkoły, służby, harcerze, ościenne gminy. W tym roku w konińskim sztabie kwestować będzie 300 wolontariuszy z Konina, Goliny, Wierzbinka, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Kramska, Liśca Wielkiego i Skulska.

Gramy online. W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu- mówi Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Transmisję 29. Finału online będzie można oglądać 31 stycznia od 14.00 w internecie, m.in. na fanpage’u CKiS – Epicentrum Kultury. W programie występy lokalnych artystów, dzieci i młodzieży ze szkół wokalnych i tanecznych, pokazy fryzur, tworzenia biżuterii czy sushi oraz rozmowy za zaproszonymi gośćmi. W tym roku finał online zakończy licytacja tortu w wykonaniu Cukierni u Toma. W 29. Finał włączyły się także konińskie morsy, które morsować będą indywidualnie oraz motocykliści i właściciele zabytkowych samochodów, którzy jeśli dopisze pogoda, wezmą udział w happeningu ulicami Konina. Przejadą m.in. wokół Ronda WOŚP.

Po raz 11. w Koninie i po raz 15. w Polsce odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg wystartuje 31 stycznia podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem biegamy wirtualnie! A to oznacza, że uczestnicy sami decydują o miejscu i trasie biegu.

Gorąco zapraszamy na aukcje Allegro, gdzie przeniosły się licytacje. A licytujemy vouchery, gadżety WOŚP, obrazy, rękodzieło. Dzięki darczyńcom w każdym tygodniu pojawiają się nowe oferty. Aukcje potrwają do 5 lutego.

Odprawa wolontariuszy odbędzie się 31 stycznia online o 9.00 m.in. na fanepage’u Epicentrum Kultury. Rozdawanie identyfikatorów i puszek rozpoczniemy o 9.30. Wolontariuszy będziemy informować o szczegółach w wiadomościach sms.

 

Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP

W związku z kwarantanną narodową i związanymi z nią obostrzeniami Fundacja WOŚP przenosi 29. Finał WOŚP na 31 stycznia. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie zbiórki. Tym razem Fundacja będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wolontariusze, którzy chcą dołączyć do konińskiego sztabu WOŚP numer #740 mogą już w listopadzie rejestrować się na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl

Sztab WOŚP po raz kolejny powstał w Koninie. Koordynatorem akcji jest CKiS-DK Oskard. Szefową sztabu Justyna Kałużyńska. Współpracują z nami miasto Konin, służby, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, artyści, szkoły, sportowcy, służby, ościenne gminy. Wielki finał zaplanowano 10 stycznia 2021 roku tradycyjnie w C.H. Galerii nad Jeziorem. W tym roku w konińskim sztabie kwestować będzie 700 wolontariuszy.

Wolontariusze mogą rejestrować się online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl To oznacza, że samodzielnie uzupełniają formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. 

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje sztab. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Jeżeli chcecie pomóc i wesprzeć 29. Finał, dołączcie do nas! Na wolontariuszy czekamy do 17 stycznia.

Odprawa wolontariuszy, rozdawanie identyfikatorów i puszek odbędzie się w styczniu.
O szczegółach będziemy informować!

 

Regulamin wolontariusza 29. Finału.pdf

 

Policz się z cukrzycą wirtualnie  

11 BIEG WOŚPPo raz 11. w Koninie i po raz 15. w Polsce odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg wystartuje 31 stycznia podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem biegamy wirtualnie!

A to oznacza, że uczestnicy sami decydują o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5 km mogą pokonać w dowolnej formie. Organizatorzy: koniński Sztab WOSP i Klub Biegacza Aktywni Konin przygotowali aż 300 numerów startowych!

Aby wystartować w biegu należy zapoznać się z regulaminem i zapisać na platformie Slot Market w zakładce KONIN  https://slotmarket.pl/event/details/291/15-bieg-wop-policz-si-z-cukrzyc. Uczestnik, który zapisze się na imprezę i uiści opłatę startową min. 50 zł, otrzyma pakiet startowy, a w nim koszulkę biegową, numer startowy i medal, które zostaną dostarczone przez kuriera na adres podany podczas rejestracji.

Po rejestracji uczestnicy otrzymają dostęp (po 7 grudnia) do nowej odsłony platformy ALL YOU NEED IS RUNNING, gdzie za pomocą aplikacji biegowej wspólnie podejmą 5 km wyzwanie „Policz się z cukrzycą”. Podłącz swoją ulubioną aplikację z ALL YOU NEED IS RUNNING i użyj jej podczas biegu. Start biegu 31 stycznia 2021 roku ok. 12:00 (dokładną godzinę startu podamy na 7 dni przed imprezą).

Zróbcie  sobie zdjęcie z gadżetami i numerem startowym, wrzućcie je na Facebook i oznaczcie koniński „Bieg policz się z cukrzycą”!

 

Artyści dla WOŚP

Konińscy artyści jak co roku zagrali dla WOŚP. Prace, które przekazali na 29. Finał trafiły na licytację i do darczyńców.

W tym roku tradycyjnie swoje prace podarowała rodzina Drzewieckich: Danuta, Henryk i Karol. Grafikę Karola Drzewieckiego „Z ulicy na płótno” można było licytować na aukcji Allegro, po raz pierwszy. Na internetowe aukcje trafiły także zdjęcia Tadeusza Topolskiego i Jerzego Sznajdra, obrazy konińskiej artystki Krystyny Ruminkiewicz oraz laureata konkursu „Złotej sztalugi” – Donata Dolaszyńskiego.

Do darczyńców 29. Finału trafiły obrazy Longina Majchrzaka, który zdobył nagrodę główną 42. Przeglądu Twórczości Plastycznej „O Złotą Sztalugę”, Tomasza Olszewskiego, którego akwarele można było podziwiać podczas autorskiej wystawy w Wieży Ciśnień, a także obraz zdobywcy Grand Prix Ogólnopolskiego Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Adama Widełki „Rdzą Rysowana”  i grafika „Słoń”  autorstwa Wojciecha Bukowieckiego, grafika, malarza i rysownika.

 

https://youtu.be/eTEuHWYSv7s