Przejdź do treści
Kino Oskard Archiwum

aKINO 10/12.2016

Edukacyjny projekt aKINO w kinie Oskard już w październiku.

Jestem sobą, ruszam się, poszukuję i kocham – to hasła nowego edukacyjnego projektu aKINO. Program ma promować wartościowe filmy, ale także zainspirować dzieci i młodzież do zaangażowania w różnorodne działania twórcze i prospołeczne. Chcemy rozbudzić w dzieciach i młodzieży chęć do bycia aktywnymi na każdym poziomie: fizycznym, intelektualnym i społecznym.

Projekt przygotowany przez Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury 2016 uzyskał patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W akcję włączyły się m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Pogranicze czy TEDx KIDS. Są to partnerzy, którzy razem z nami będą tworzyć wydarzenia związane z aKINO!

Spotkania w kinie Oskard odbywać będą się raz w miesiącu w październiku, listopadzie i grudniu. Program kierowany jest do pięciu grup wiekowych: przedszkolaków, szkół podstawowych 1-3 i 4-6,gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do każdego seansu przygotowane zostały materiały dodatkowe: wywiady, sondy, animacje. Nauczyciele dostaną scenariusze lekcji a uczestnicy będą mieli szansę podzielić się z rówieśnikami swoimi pracami i przemyśleniami z zajęć.

Kontakt z dziełem filmowym uczy dzieci krytycznego myślenia, pokazuje różnorodność perspektyw, uwrażliwia młodych odbiorców. Ale czy sztuka filmowa może inspirować do aktywności i kształtować postawy widoczne w twórczych działaniach? Jesteśmy przekonani, że tak. Udowodniają to kilku- i nastoletni widzowie z 20 miast Polski, którzy dołączyli do projektu aKINO .

Strona internetowa www.akinoprojekt.pl

PAŹDZIERNIK: aaaaaaa ruszam się!

Ciało w ruch! W październiku dzięki „Przewodnikowi po mikrosportach” dowiemy się jak być aktywnym nawet poza salą gimnastyczną. Do propozycji z przewodnika dodajcie swoje – już istniejące lub świeżo wymyślone. Z waszych prac stworzymy potem wielki przewodnik, który będzie można pobrać na naszej stronie. Na nowo odkrywamy urok małej podwórkowej ligi. Frisbee, bule, ping-pong, badminton, sporty walki. Chcemy dobrze czuć się we własnym ciele. Współpracujemy. Tworzymy drużynę. .

Program i opis filmów na akino.projekt.pl

LISTOPAD: aaaaaaa poszukuję!

Historia od kuchni! W listopadzie poszukujemy naszych korzeni, ukrytych w historiach o chlebie. Nagrajcie albo jak pieczecie z rodziną – bułki, ciastka, rogaliki, na co macie ochotę – według ulubionego rodzinnego przepisu, albo rozmowę z dziadkami o roli chleba w ich życiu. Jak to zrobić dowiecie się z przygotowanych przez nas filmów.

Program i opis filmów na akino.projekt.pl

GRUDZIEŃ: aaaaaaa kocham!

Czym jest miłość? Trudno zdefiniować. Dlatego w grudniu po prostu kochamy i pokazujemy to światu. Po aKINOwych projekcjach będziemy wspólnie robić serduszka origami. Każde takie papierowe dzieło przekażemy jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce i na świecie.

Program i opis fimów na akino.projekt.pl

INFORMACJA O ZAPISACH