Przejdź do treści
Oskard Aktualności 14-15 grudnia 2024 14:00 - 20:00

Art Week: Upominki na Święta

Drewno i miedź
Dominik Woltman i Dagmara Przeradzka

Wykonują biżuterię oraz ozdoby z drewna, miedzi, żywicy oraz gliny. W ich kolekcji można znaleźć bardzo interesujące ozdoby – kolczyki, wisiorki, bransoletki, a także szkatułki i zegarki. Miedzianą biżuterię tworzą, wyplatając przeróżne kształty dookoła kolorowych kamieni. Żywicę łączą zwykle z cudami natury, zamykając w niej piękno poszczególnych pór roku pod postacią kwiatów czy innych roślin. Drewno to wdzięczny materiał, z którego wykonują wisiorki, zegary ścienne z wybraną przez klientki, klientów grafiką. Tworzą także zaproszenia okolicznościowe w dowolnym kształcie. Asortyment cały czas się rozrasta. Warto śledzić profil na Instagramie @drewnoimiedz oraz stronę www.drewnoimiedz.pl

Biżuteria
Monika Karnafel

Pani Monika, dwudziestoletnia golinianka, tworzy biżuterię z naturalnych kamieni szlachetnych oraz zwykłych półfabrykatów, takich jak szkło, akryl, metal i stal.

Cuda Wianki Pracownia Kreatywna
Anna Lewandowska

Pracownia ma w swojej ofercie anioły wykonywane techniką makramy. Są to ozdoby choinkowe oraz stojące dekoracje wykonane w dziewięćdziesięciu procentach z materiałów naturalnych, ekologicznych. Tworzy również podświetlane bombki akrylowe.

Czarny Jamnik – Pracownia ilustracji
Paulina Tarczewska

Koninianka Paulina Tarczewska to ilustratorka i malarka. W 2015 r. obroniła tytuł magistra na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, w pracowni malarskiej dr. hab. Jana Krzysztofa Hrycka.
Od 2021 r. tworzy pod nazwą Pracownia Czarny Jamnik i skupia się na artystycznej działalności twórczej, oferując usługi w zakresie ilustracji. Najczęściej tworzy techniką akwareli, mieszając ją jednak z gwaszem czy kredką.
Paulina posiada zdolność do kreowania i przekształcania świata wedle własnej wyobraźni, co pozwala nadać jej pracom niepowtarzalny styl. Tworzy portrety, obrazy zwierząt oraz różnorodne formy sztuki użytkowej, takie jak plakaty czy kartki okolicznościowe. Ilustracje Pani Pauliny można znaleźć nie tylko w książkach, ale i na produktach wielu polskich marek.
Choć bliska jest jej tematyka dziecięca, w wolnej chwili szuka wyrazu w innych formach malarskich. Prywatnie wielbicielka sielskich klimatów oraz wszystkiego, co jamnicze.

Dom „Pomiędzy”
Podczas Art Weeku Dom Pomiędzy uraczy Was pysznymi i gorącymi napojami, takimi jak:

  • rozgrzewające herbaty z dodatkami,
  • kawy z ekspresu bądź klasyczne (parzone, rozpuszczalne),
  • kawy smakowe (karmel, gingerbread, macchiato),
  • grzaniec alkoholowy,
  • grzaniec bezalkoholowy.
    Wszystkie napoje podawane są w papierowych kubeczkach.

Kamilove Pracownia Cukiernicza
Pracownia od ponad trzech lat działa na terenie Konina. Zajmuje się słodkościami, a także przygotowuje duże uroczystości czy mniejsze imprezy. Znajdziesz tu pyszne łakocie do kawki w domowym zaciszu. Miłość do słodyczy mają w sercu!

Kika Ceramika
Krystyna Steczkowska

Krystyna Steczkowska jest znana publiczności jako skrzypaczka solistka, koncertmistrz orkiestry symfonicznej, muzyk sesyjny. Współpracuje z gwiazdami polskich i zagranicznych scen, także ze swoją siostrą, Justyną Steczkowską. Ma na swoim koncie nagrania muzyki do filmów, m.in. „Jutro idziemy do kina” czy „Testosteron”.
Ceramiką zajmuje się od kilkunastu lat. Jest samoukiem. Jej przygoda z gliną zaczęła się od zajęć dla dzieci w okolicznym domu kultury, na które woziła córkę Tosię. Za namową instruktora, który koniecznie chciał uprzyjemnić jej czekanie, wzięła glinę i zrobiła pierwszy kubek. Zaliczyła kilka godzin zajęć, siedząc wśród dzieci i w ostateczności postanowiła kupić glinę i kilka podstawowych narzędzi. I tak już zostało. Zajmuje się tą pasją w każdej wolnej chwili, pomiędzy wszystkimi otaczającymi ją obowiązkami. Wciąż poszukuje nowych pomysłów. Dwa wernisaże, które miały miejsce w Poznaniu to dopiero początek jej rzeźbiarsko-ceramicznej drogi.

Kwiat.i.kwiaty
Agnieszka Pilarska

Kwiaty? Biżuteria? A może to połączyć? Agnieszka Pilarska wykonuje biżuterię z suszonych kwiatów i żywicy. To połączenie idealne, przywołujące letnie wspomnienia i będące unikatowym pomysłem na prezent dla kogoś lub po prostu dla siebie. Każdy egzemplarz jest jedyny i niepowtarzalny. A może wolisz w takiej biżuterii zachować kwiaty dla Ciebie ważne? Bukiet ślubny, zaręczynowy? Żaden problem. Tworzenie takich pamiątek to również jej specjalność.

Lawendowa Stodoła
Jolanta Warzych

Lawendowa Stodoła to rodzinne gospodarstwo rolne znajdujące się w Koninie, w dolinie Warty, które od pokoleń podtrzymuje tradycje i wartości życia na wsi. W swojej działalności uwzględnia filozofię zrównoważonego i dobrego życia, w duchu „slow live”, opartego na czterech porach roku. W sezonie wiosenno-letnim oferuje terapię ogrodem lawendowym i sensorycznym, wykorzystując właściwości lecznicze lawendy. Tworzy także rękodzieło oraz oferuje sesje terapeutyczne i rozwojowe z wykorzystaniem aromaterapii.

LILIN Rękodzieło
Justyna Woszczyńska

Twórcy w ofercie mają świece w kształcie deserów, bombki, mydełka świąteczne, pachnące zawieszki na choinkę i zestawy prezentowe. Wszystkie produkty są robione ręcznie. Przystępne ceny i świąteczny klimat znajdziesz właśnie tutaj.

Maria Zaleska Jaskot
Wypala w drewnie i robi obrazki w technice nadruku na papierze ryżowym, przenoszonym na mokro na stare deski. Często daje im drugie życie, znajdując je na spacerach albo przy rozbiórkach. Kocha drewno, a jeszcze bardziej anioły, od których zaczęła się jej twórcza pasja.

Oświecona
Olimpia Pyra

Tworzy ręcznie robione, piękne świece sojowe – idealne na prezent! W ozdobnych pudełkach będzie można zakupić świece zapachowe w typowo świątecznych kolorach, a także różnego rodzaju świece dekoracyjne. Nie zabraknie na nich ulubionych gwiazdkowych motywów, takich jak renifery czy krasnale. Prawdziwym hitem będą świece zapachowe inspirowane kulą śnieżną – przy potrząśnięciu drobinki i ozdoby ruszają się niczym płatki śniegu.

Pasieka Łężyn
Andrzej Siwiński

Rodzinna pasieka, w której w pierwszej kolejności stawia się na pszczoły! Związali się z nimi wiele lat temu. Przez ten czas mieli wzloty i upadki, ale dopięli swego i dziś mogą z dumą powiedzieć, że żyją pszczołami i według ich schematu pracy. To one dyktują rytm zajęć każdego dnia. Misją pasieki, oprócz pozyskiwania miodu, propolisu, pyłku i wosku pszczelego, jest edukacja i podkreślanie roli, jaką odgrywają zapylacze, w tym pszczoły miodne.

Monika Śmietańska
Tworzy różnego rodzaju dekoracje, które idealnie nadają się do ozdobienia wnętrz mieszkań i domów. Sprawdzą się także jako upominek dla kogoś bliskiego. W ofercie:

  • choinki z darów natury, pluszu, sznurka i drewna,
  • ręcznie robione świece świąteczne i dekoracyjne,
  • stroiki na sztucznym i żywym podkładzie,
  • pudełka dekoracyjne i chusteczniki zdobione metodą decoupage,
  • wianki.

Sycewskie miody
Wojciech Ruszczyński

Firma o długiej rodzinnej tradycji, której pasieka znajduje się w Wielkopolsce w okolicach Sompolna. Miód trafia z ula prosto do słoika, dzięki czemu mamy gwarancję najlepszej jakości miodów, które są w 100% naturalne, bez dodatków. W ofercie znajdują się miodowe zestawy prezentowe oraz świeczki z wosku pszczelego o wyjątkowych właściwościach.

Szkło artystyczne
Renata Czubak

Zajmuje się użytkowym i dekoracyjnym szkłem artystycznym. Niepowtarzalne wzory i barwy sprawiają, że prace są wyjątkowe. Można śmiało powiedzieć, że to dzieła sztuki, które są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne.

Yoka PK
Jolanta Pałasz-Kasprowicz

Tworzy biżuterię według różnych technik i materiałów. Wykonuje ją w pojedynczych egzemplarzach z najlepszej jakości półfabrykatów, minerałów, japońskich koralików Toho i Miyuki, francuskich par Puca czy czeskich Preciosa.Wyroby są trwałe, solidnie i starannie wykonane, ze szczególną dbałością o detale.