Przejdź do treści
Oskard Aktualności 6 listopada 2024 10:00-15:00

Dobre praktyki w typografii i komunikacji wizualnej

Jak przygotować estetyczne i czytelne projekty graficzne? Jak dobrać czcionki? Jeśli chcesz udoskonalić wygląd materiałów promocyjnych, ten warsztat jest dla Was!

Szkolenie składa się z:
wykładu „Dobre praktyki w typografii” (1,5 godziny)
i warsztatu „Projektowanie prostego systemu komunikacji wizualnej na bazie afiszu” (3 godziny).

Prowadzący o szkoleniu:

Wykład i warsztaty dotyczą kluczowych zasad typografii, które pomagają tworzyć czytelne i estetyczne projekty graficzne.

Podczas szkolenia skupimy się na takich aspektach jak: hierarchia tekstu, dobór odpowiedniego kroju pisma, kontrast oraz unikanie najczęstszych błędów typograficznych. Dowiecie się, jak dokonywać merytorycznych i technicznych wyborów związanych z typografią, aby Wasze prace były bardziej efektywne wizualnie i komunikacyjnie.

Szkolenie ma na celu dostarczenie praktycznych wskazówek dla osób pracujących w instytucjach kultury i projektantów graficznych. W części warsztatowej nauczycie się, jak skutecznie i przejrzyście budować język komunikacji i hierarchię wizualną, aby usystematyzować wygląd materiałów, którymi się komunikujecie z odbiorcami Waszych działań.

Prosimy zabrać swoje komputery. Środowisko pracy jest dowolne: Word, Canva, Illustrator, Photoshop itp. Warsztat nie ma na celu nauki obsługi programów, ale ma być skupiony wokół budowania wizualnego systemu komunikacji.

Dlaczego warto?

Usprawnisz komunikację wizualną, ucząc się, jak budować przejrzysty i spójny system wizualny, nawet jeśli w twojej organizacji takiego systemu jeszcze nie ma.

Podniesiesz efektywność swoich projektów, dostosowując wybory typograficzne i wizualne do potrzeb odbiorców.

Zdobędziesz pewność w projektowaniu, dzięki praktycznym wskazówkom dotyczącym typografii i hierarchii wizualnej.

Data: 6 listopada 2024 roku

Godzina: 10.00-15.00

Miejsce: CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a, Konin

Zgłoszenie: do 31 października 2024 roku

Koszt udziału: 200 złotych + 23% VAT

O prowadzących:

Ania Wieluńska – projektantka graficzna, typografka, projektantka krojów pisma. Absolwentka, doktorantka i wykładowczyni Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Prowadzi pracownię projektowania krojów pisma. Stypendystka Ministra Kultury, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatka stypendium im. Beatrice Warde. Autorka projektu „Lazarus”, współautorka „Bona Nova”, „Brygada 1916” i „Półtawski Nowy”. Członkini rady programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Dr Borys Kosmynka – uzyskał doktorat ASP w Łodzi oraz tytuł magistra projektowania krojów pisma na Uniwersytecie w Reading. Od 2021 do 2023 roku był członkiem zarządu STGU. Wielokrotnie współorganizował konferencję ATypI. Lata doświadczenia zawodowego jako projektant krojów pisma nabył, pracując m.in. w Brody Associates współpracując z Anią Wieluńską i Mateuszem Machalskim nad projektami „Brygada 1918” i „Półtawski Nowy”, opublikowanymi w Google Fonts, oraz działając niezależnie jako TDBK.

Capitalics.wtf – to pierwsze cyfrowe foundry w Polsce, powstałe z głębokiej pasji do liter i typografii. Nasz czas dzielimy między doradzanie markom w zakresie typografii, tworzenie krojów pisma na zamówienie, projektowanie komercyjnych krojów dostępnych na licencjach oraz udział w projektach badawczych i naukowych, takich jak wskrzeszanie starych krojów i rozwijanie typoteka.pl.

Zapisy:

Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnioną kartę zgłoszenia przesłać na adres e-mail: a.wozniak@ckis.konin.pl w wyznaczonym terminie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Po otrzymaniu e-maila potwierdzającego dostępność miejsc, prosimy o dokonanie płatności na wskazane konto. Koszt szkolenia to 200 zł + 23% VAT. Jeśli szkolenie jest finansowane ze środków publicznych, VAT nie jest doliczany.

Cena obejmuje szkolenie oraz serwis kawowy. Płatności można dokonać w kasie CKiS lub przelewem na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia, prosimy o zgłoszenie najpóźniej 5 dni roboczych przed terminem szkolenia. Jeśli rezygnacja nastąpi później lub nie pojawią się Państwo na szkoleniu, wniesiona opłata nie będzie zwracana.

Uwaga! Szkolenie odbywa się stacjonarnie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koordynator szkoleń:
Alan Woźniak
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin
tel. 63 274 66 01
a.wozniak@ckis.konin.pl