Przejdź do treści
Oskard-archiwum 2 lipca - 2 sierpnia 2021

Dyplom 2021 – wystawa plakatów filmowych Adama Karwackiego

Już od piątku, 2 lipca, we foyer głównym CKiS-DK Oskard, będzie można oglądać zbiór plakatów Adama Karwackiego, tegorocznego absolwenta Plastyka w Kościelcu. Wystawa to kolejny efekt współpracy CKiS oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych.

Plakat do filmu Yamato Adama Karwackiego

Dyplom Karwackiego został zrealizowany pod kierunkiem promotora Rity Drabiny i otrzymał wyróżnienie. Wspólnym mianownikiem prac jest szeroko pojęta tematyka marynistyczna definiowana przez popularne filmy. Znajdziemy tutaj plakaty do takich filmów jak „Kapitan Philips”, „Sink the Bismarck”, „Polowanie na czerwony październik”, „Rejs wyklętych” czy kultowego filmu „Rejs”. Oczywiście na wystawie nie mogło zabraknąć także słynnego „Titanica” w reż. J. Camerona.

Plakat do filmu The terror Adama Karwackiego

Tak o pracach mówi promotor Rita Drabina: „Wystawa Adama Karwackiego to cykl plakatów filmowych o tematyce marynistycznej. Plakaty te są świetnym pomysłem na przedstawienie pasji Adama do statków i historii okrętów. Prosta a jednocześnie mocna forma graficzna, oszczędna kolorystyka wpisują się w jego tożsamość. Analiza tematyki morskiej, którą Adam jest zafascynowany, doskonale pokazuje, że projektowanie graficzne jest interdyscyplinarną dziedziną sztuki”.

Wystawę można oglądać do 2 sierpnia.
Polecamy.