Przejdź do treści
Oskard-archiwum 18 grudnia 2021 19:00

Fisz Emade Tworzywo

Premiera „Za mało czasu”, kolejny singiel zespołu Fisz Emade Tworzywo promujący płytę „Ballady i Protesty”

„Za mało czasu” jest kolejnym utworem zapowiadającym dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO zatytułowany „Ballady i Protesty”. Premiera krążka odbędzie się 29 października 2021.

Tak o singlu „Za mało czasu” mówi Bartek Fisz Waglewski:

– To bardzo ważny dla nas utwór – opowieść o czasach, które ukształtowały nas muzycznie. Hołd dla muzyki, która ratuje nasze dusze i hołd dla miasta w którym się wychowywaliśmy. Dla naszych przyjaciół DJ-ów, kolekcjonerów winylowych płyt, znajomych dla których „muzyka jest narkotykiem”.

„Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań.
Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

UWAGA!

Ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 (zmniejszenie limitu osób niezaszczepionych, które biorą udział w wydarzeniach kulturalnych), na koncert Fisz Emade Tworzywo – 18 grudnia sprzedajemy bilety już TYLKO osobom zaszczepionym. Możne je kupić w kasie CKiS – DK Oskard. Nie ma już możliwości zakupu biletu online. 

Osoby, które będą chciały kupić bilety będą musiały wypełnić na miejscu oświadczenie o zaszczepieniu lub dostarczyć wypełnione oświadczenie, które można pobrać w plikach do pobrania poniżej.