Przejdź do treści
Wydarzenia 27 maja 18:00

FOTOBITWA | 3. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

PODSUMOWANIE FOTOBITWY

Co za emocje! FOTOBITWA w ramach 3. Konińskiego Festiwalu FOCUS NAD WARTĄ już za nami, ale cały czas mamy wypieki na twarzy.

Naszym uczestnikom i uczestniczkom udało się złapać w kadrach bardzo ciekawe momenty. Jurorzy mieli o czym dyskutować, a publiczność też nie miała łatwego wyboru.

Jednak – udało się, mamy zwycięzców!

 • I miejsce Jan Witkowski
 • II miejsce Grzegorz Wysocki
 • III miejsce Kasjan Farbisz
 • Nagroda publiczności Grzegorz Wysocki
 • Nagroda specjalna od jednego z jurorów, Mirosława Jurgielewicza, otrzymała Sylwia Witasik.

GRATULUJEMY!

 • Po fotobitwie został nagrodzony pan Marek Lewandowski, który wysłał intrygujące zdjęcie do konkursu „Selfie i duchy przeszłości”. Brawo!
 • Dziękujemy jurorom – to nie były łatwe wybory! Dziękujemy uczestnikom- świetna robota! Publiczności – bardzo się cieszymy, że byliście z nami!
 • Ukłony wielkie także dla Starostwa Powiatowego w Koninie oraz firmy Chemat, które wraz z CKiS w Koninie ufundowały nagrody w fotobitwie.
I miejsce Jan Witkowski
II miejsce oraz nagroda publiczności Grzegorz Wysocki
III miejsce Kasjan Farbisz
Nagroda specjalna Sylwia Witasik

TEMAT FOTOBITWY 2023 :

CZŁOWIEK, NADZIEJA, CZAS

Życzymy wygranych kadrów!
Jurorzy


27 maja, godz. 18.00 CKiS-DK Oskard, Klubokawiarnia NOT, przestrzeń miasta Konina i powiat koniński

Lubisz biegać z aparatem? Fotografia to Twoja pasja? A może lubisz oglądać dobre zdjęcia? Zapraszamy na FOTOBITWĘ, która odbędzie się w sobotę 27 maja w ramach 3. edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, na żywo w CKiS-DK Oskard. Jurorami bitwy będą Damian Drewniak, Mirosław Jurgielewicz, Patryk Koszela oraz… publiczność!

Nie martw się, że nie dasz rady. Wystarczy aparat, bystre oko i pomysł. Twoim zadaniem będzie zrobienie zdjęcia na zadany temat w określonym czasie i miejscu. Później dostarcz je organizatorom i… trzymaj kciuki, by fotografia została doceniona przez publiczność i jury. Przebieg FOTOBITWY opisujemy niżej.

Swój udział mogą zgłosić wszyscy chętni: zawodowcy, amatorzy i pasjonaci fotografowania bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy sprzęt.

Temat tegorocznej FOTOBITWY zostanie ujawniony 26 maja 2023 r., o godz. 10.00, na stronie ckis.konin.pl. Dotrze również do wszystkich zgłoszonych uczestników drogą mailową. Liczba miejsc jest ograniczona – w Fotobitwie maksymalnie może wziąć udział 48 osób. Warunkiem uczestnictwa jest zakupienie, do 25 maja do godz. 22.00, biletu w cenie 40 złotych poprzez stronę internetową ckis.konin.pl bądź w kasie CKiS-DK Oskard oraz zaakceptowanie regulaminu.

Zdjęcie należy dostarczyć 27 maja w godzinach 15:00-16:30 w miejscu METY FOTOBITWY, czyli w Domu Kultury Oskard (Aleje 1 Maja 7a), gdzie zacznie się rejestracja uczestników. Wszyscy, którzy stawią się na MECIE, otrzymają identyfikacyjny numer i o godz. 18.00 wezmą udział w gorącym FINALE.

Do kibicowania zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz tych, którzy chcą wesprzeć swoich faworytów. Wstęp na FOTOBITWĘ jest wolny. Na koniec zwycięzców bitwy obdarujemy cennymi nagrodami.

To niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na żywo, a przede wszystkim do dobrej zabawy. FOTOBITWA odbędzie się w Klubokawiarni NOT, która będzie tego wieczoru miała atrakcyjne ceny na różne smakołyki. Zapraszamy!

Start: 26 maja 2023 r., godz. 10.00
Meta/rejestracja: 27 maja 2023 r., od 15.00 do 16.30, Dom Kultury Oskard
Finał: 27 maja 2023 r., godz. 18.00

Gdzie: Miasto Konin, Powiat Konin, CKiS-DK Oskard

Przebieg fotobitwy:

Zapoznajesz się z tematem bitwy i komentarzem jurorów.

Wykonujesz fotografię na zadany temat w określonym terminie. Pamiętaj, by zdjęcie było zapisane w formacie JPG, a Twój aparat miał ustawioną aktualną datę i godzinę.

Stawiasz się na Mecie FOTOBITWY w CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a w Koninie.

Rejestrujesz się i zapewniasz możliwość zgrania zdjęcia ze swojego sprzętu fotograficznego z wykorzystaniem łącza USB (zabezpieczenie właściwego kabla, adaptera lub czytnika kart pamięci).

Bierzesz udział w Finale FOTOBITWY, przybywając osobiście na godzinę 18.00 do CKiS-DK Oskard.

Wraz ze wszystkimi obecnymi głosujesz na konkretne zdjęcia, które parami będą pojawiały się na ekranie. Fotografia wybrana przez publiczność bierze udział dalej w bitwie, druga odpada. Jurorzy mają prawo weta, mogą zmienić decyzję publiczności, odrzucić lub przepuścić oba zdjęcia.

Eliminacje trwają, liczba zdjęć maleje, aż w końcu pozostają zwycięzcy FOTOBITWY – nagrodzone zostaną trzy zdjęcia (III ,II, i I miejsce) oraz zdjęcie publiczności, wyłonione ze wszystkich zgłoszonych fotografii.

Autorzy najlepszych czterech fotografii otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Będzie także nagroda specjalna od firmy Chemat Sp. z o. o.

Zwycięzcy, w błysku fleszy, odbierają gratulacje i wartościowe nagrody.

WAŻNE! Prosimy zapoznać się z regulaminem FOTOBITWY.

Zasady w skrócie

 1. W FOTOBITWIE maksymalnie może wziąć udział 48 osób.
 2. Przepustką do udziału jest zakupiony bilet i akceptacja regulaminu (w plikach do pobrania).
 3. Temat bitwy proponują jurorzy, który ogłaszany jest o godz. 10.00., 26.05.2023 r.
 4. Należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci lub smartfon, tablet umożliwiający wykonanie zdjęcia dobrej jakości.
 5. Jedna osoba może zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie, wykonane w terminie od godz. 10.00 w dn. 26.05.2023 r., do godz. 14:00 w dn. 27.05.2023 r. niepoddane obróbce.
 6. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w bitwie wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
 7. Aby wziąć udział w FOTOBITWIE, uczestnik musi być w miejscu odbywania się bitwy, w dn. 27.05.2023 r. o godzinie 18.00, a wcześniej tego dnia, w godzinach od 15.00 do 16.30, przy rejestracji zgłosić się po odbiór numerka.
 8. Nagrody zwycięzcom rozdawane są zaraz po zakończeniu bitwy.
 9. Fotografie w trakcie trwania bitwy są anonimowe.
 10. Bitwa zaczyna się punktualnie o g. 18.00 w Klubokawiarni NOT (CKiS-DK Oskard).
 11. Wyświetlane na ekranie parami zdjęcia pojawiają się losowo, zgromadzona publiczność głosuje na żywo, w efekcie eliminacji w finale pozostają 3 zdjęcia.
 12. Publiczność nagradza swojego faworyta ze wszystkich zgłoszonych zdjęć do finału.
 13. Jeśli osoby, która zdobędzie którąkolwiek z nagród (laureaci trzech miejsc, nagroda specjalna i nagroda publiczności), nie będzie na miejscu, nagroda bezpowrotnie przepada.
 14. Jurorzy dysponują prawem weta.
 15. Wszyscy uczestnicy mogą głosować w czasie bitwy.