Przejdź do treści
Oskard-archiwum 17 czerwca 2022

Fotospacer „Wrażliwość i siła” | 2. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

W ramach tegorocznej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, zapraszamy ekstremalnych pasjonatów fotografowania do udziału, w jednym z dwóch festiwalowych fotospacerów, zorganizowanym w przestrzeniach przemysłowych firmy Chemat Sp. z o. o.
i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie.

Fotospacer w Stacji Uzdatniania Wody Pewiczanka Konin to okazja do zwiedzenia nowoczesnych przestrzeni przemysłowych oraz zrobienia klimatycznych zdjęć. Skupimy się na przemysłowych wnętrzach i farmie fotowoltaicznej, a zadaniem uczestników spaceru będzie nie tylko zatrzymanie w kadrze industrialnych wnętrz, ale także praca z modelkami. Fotografowanie w plenerze pozwoli każdemu uczestnikowi wykonać kilka oryginalnych ujęć.

Stworzenie kadrów, w których połączymy wrażliwość i piękno z surowym klimatem fabrycznym, będzie główny zadaniem podczas fotospaceru w firmie Chemat Sp. z o.o. Fotografowanie w hali fabrycznej, wśród maszyn i urządzeń oraz wkomponowanie w tę przestrzeń modelek, daje duże pole do działania. Będziemy pracować ze światłem zastanym, wspomaganym światem z reflektorów, światłem ciągłym.

Surowa przestrzeń przemysłowa kontrastująca z subtelnym pięknem – jesteśmy pewni, że podczas fotospaceru w obu lokalizacjach powstaną ciekawe zdjęcia.

Na to wydarzenie festiwalowe dowiezie nas autobus MZK w Koninie („FOTOSPACER”) . Zbiórka o godz. 8.30. Startujemy o godzinie 9.00  z przystanku spod Wieży Ciśnień (ul. Kolejowa 1a), gdzie planujemy powrócić około godziny 14.30.

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o zabranie:

  • aparatu z dostępnymi jasnymi obiektywami; ogniskowe dowolne – kwestia kreatywności, będzie można używać portretowych, długich albo szerokich, choć przemysłowe wnętrza ograniczają używanie bardzo długich ogniskowych,
  • statywu (jeśli nie ma stabilizacji w aparatach czy obiektywach),
  • lamp błyskowych – nie jest wymagane (tylko strumień światła skierowany do góry), pracujemy że światłem odbitym i zastanym,
  • koniecznie – dobrego humoru i wyrozumiałości.

WAŻNE! Prosimy zapoznać się z regulaminem FOTOSPACERU.

Fotospacer poprowadzi:

Anna Małkowicz – fotografuje od 25 lat, od 12 lat – komercyjnie. Tej sztuki nauczył ją tata, który również  hobbystycznie robił zdjęcia i wywoływał w domowej ciemni. Praktyka i wiedza, zdobyte poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach organizowanych przez znanych fotografów, z jednej strony wzbogaciły jej warsztat, z drugiej zaś pozwoliły dzielić się tym doświadczeniem i prowadzić wykłady w studium fotograficznym (fotografia w praktyce) w Łodzi.

Fotografia jest dla niej przede wszystkim pasją pozwalającą oderwać się od codzienności. Zaznacza, że reportaż, czyli chwytanie emocji i zapisywanie ich na matrycy to jest najpiękniejsza rzecz, jaką daje nam aparat fotograficzny. Najbardziej lubi eksperymentować i tworzyć kadry nieoczywiste, przepełnione tajemniczością lub surrealizmem. Nocna fotografia to poszukiwanie tego, co gołym okiem trudno zobaczyć, ale także pokazywanie, jak bardzo praca w takich warunkach pobudza wyobraźnię. Spacerując nocami, dostrzega to, co ginie w dziennym chaosie.

Uwielbia Konin i okolice. Bardzo często zatrzymuje w kadrach życie naszego miasta. Fotografowała również konińskich biegaczy. Zwieńczeniem była wystawa prac oraz prezentacja filmów związanych z biegami w Koninie.

Jest członkiem kilku klubów fotograficznych m.in. w Koszalinie, Warszawie i oczywiście Konińskiego Klubu Fotograficznego FF, w którym stara się aktywizować uczestników spotkań. Jest autorką projektu „Konin Analogowo”, poprzez który zachęciła koleżanki i kolegów do wyciągnięcia starych aparatów analogowych i uwiecznienia współczesnego Konina starymi metodami.

Otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Fotografii Górskiej we Wrocławiu oraz certyfikat członkowski National Geographic. Współpracuje z magazynem Digital Photo Video.

Partnerami wydarzenia są: Chemat Sp. z o.o.,  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o. i Koniński Teatr Tańca.

UWAGA!

  1. Uczestnik kupując bilet na warsztaty wyraża zgodę na utrwalenie jego wizerunku na współcześnie dostępnych nośnikach obrazu i dźwięku (w trakcie udziału w warsztatach) i jego rozpowszechnianie poprzez wykorzystanie przez Organizatora w celach informacyjnych, promocyjnych i edukacyjnych w różnych formach przekazu (prasowego, telewizyjnego, filmowego i elektronicznego), przeprowadzenia warsztatów, identyfikacji jej Uczestników oraz na przetwarzanie jego danych osobowych w/w zakresie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Niniejsza zgoda jest zgodą na rozpowszechnianie wizerunku w rozumieniu art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych.
  2. Uczestnik warsztatu ma prawo do wglądu i poprawiania danych osobowych, dlatego informujemy, iż Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jest administratorem danych osobowych. Zapoznanie się ze sposobem ich przetwarzania możliwe jest poprzez stronę internetową http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Zasady-przetwarzania-danych-osobowych.pdf i http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Formularz-Rozporzadzania-Danymi-Osobowymi.pdf

Kontakt w sprawie fotospaceru:
Renata Rudowicz
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

DK Oskard
Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin
tel./fax (63)2746603
mail: r.rudowicz@ckis.konin.pl

Uwaga! Zakup biletów na 3 różne wydarzenia w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapewnia udział w koncercie „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” w dniu 18 czerwca 2022 r. o godz. 21.00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.
Tymi wydarzeniami są:

17 czerwca
9.00 Fotospacer „Wrażliwość i siła”

18 czerwca
8.00 Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia”
17.00 FOTOBITWA

19 czerwca
9.00 Fototospacer „Konin postapokaliptyczny”

Termin: 17.06.2022 r.
Czas trwania: od 9.00 do 14.00
Start: przystanek MZK w Koninie przy Wieży Ciśnień ul. Kolejowa; autobus FOTOSPACER
Prowadzenie: Anna Małkowicz – fotografka, członkini KKF FF
Miejsce: Chemat Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Bilet: 40 zł
Liczba osób: 30