Przejdź do treści
Wydarzenia

„Głosowanie – archaiczne pieśni przyszłości”

Zapraszamy na nową odsłonę warsztatów improwizacji głosem „Głosowanie – archaiczne pieśni przyszłości”. Warsztaty realizowane w ramach projektu Minigranty 2023, organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

„Będziemy wykonywać ćwiczenia odprężające ciało, wspierające prawidłowy oddech i emisję głosu. Następnie uczestnicy będą mieli okazję improwizować głosem solo, w spontanicznie utworzonych duetach czy triach, na podstawie utworzonych przeze mnie tekstów oraz graficznych partytur.

Na koniec wszyscy połączą swoje siły we wspólnej improwizacji, którą pokieruję dzięki prostemu systemowi gestów.

Istotny będzie tutaj kolektywny proces twórczy, a praca z głosem będzie priorytetem. Będziemy poszukiwać wspólnego brzmienia, współistnieć w przestrzeni, wykorzystywać jej walory akustyczne, uważnie słuchać siebie i otoczenia, odkrywać pierwotny i organiczny potencjał głosu oraz tego, co łączy improwizację z tradycją w muzyce. Innym kluczowym zagadnieniem będzie intuicja, intuitywne muzykowanie, otwarcie się na dźwięki abstrakcyjne, na poszukiwanie różnych brzmień, na dysonans” – zachęca prowadząca warsztaty, Małgorzata Zagajewska.

Warsztaty odbędą się w DK Oskard: Aleje 1 Maja 7a, 62-510 Konin, w następujących terminach:

17.11.2023 w godzinach 19:00-21:00

18.11.2023 w godzinach 19:00-21:00

25.11.2023 w godzinach 19:00-21:00

26.11.2023 w godzinach 16:00-18:00

Wstęp wolny.

Zapisy: go.zagajewska@gmail.com

O prowadzącej:
Gosia Zagajewska
(ur. 1987) Pisze, śpiewa.

Współtworzy zespoły: Tuleje, Figa, Szpety, Casting Lots, Fantastic Swimmers. Koncertowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Występowała na wielu festiwalach, m.in. Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Turniej Muzyków Prawdziwych. Została stypendystką Marszałka Wielkopolski w 2022 roku. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem Głosowanie.

Wyróżniona w 14. Połowie Biura Literackiego, w XXV i XXVI OKP im. Jacka Bierezina oraz w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką Nowy Dokument Tekstowy. Publikowała wiersze na łamach biBLioteki, KONTENT-u, Drobiazgów, Tlenu Literackiego, Strony Czynnej oraz w antologii Głód wydanej przez Instytut Literatury. Jej opowiadanie Słoik ukazało się na łamach e-kalejdoskop.pl w ramach wyróżnienia w konkursie Dekameron 2020.

Jej debiutancka książka poetycka Wyrobiska ukaże się jesienią nakładem SPP Oddział w Łodzi.