Przejdź do treści
Scena ze spektaklu Gradient
Oskard-archiwum 13 października | Teatr Polska 2021

Gradient – Fundacja Sztukmistrze z Lublina

Uwaga zmiana!

W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na COVID-19 wśród aktorów grupy teatralnej Fundacja Sztukmistrze z Lublina zmieniamy formułę spektaklu pt. „Gradient” w ramach projektu Teatr Polska .

Artyści nie pojawią się w Koninie. Przedstawienie będzie można obejrzeć na ekranie w Sali Widowiskowej CKiS – DK Oskard. Dzień i godzina pozostają bez zmian – godz. 18:00.

Spektakl pokażemy za darmo. Wszyscy widzowie, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy – na konto, kartę lub gotówką w Kasie Oskardu (w zależności od sposobu zakupu). Kasa czynna jest w godzinach 14:00-20:00.


“Gradient” to spektakl, którego struktura stanowi zapis refleksji nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie.

Organizm był dla artystów inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stał się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej.

Spektakl jest eksploracją niezwykle harmonijnych języków współczesnego cyrku i tańca, a tworzący go artyści czerpiąc inspiracje z obydwu tych źródeł, zestawiając ze sobą koncepcje, kierunki, ciała i rekwizyty.

“Gradient” to spektakl niezwykle różnorodny – na scenie, obok licznych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną, a piątce tworzących go performerów towarzyszy ożywiona poprzez wizualizacje kilkumetrowa bryła.

OBSADA
Magdalena Kisiała, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki, Jakub Szwed

INNI REALIZATORZY
Bartłomiej Polak, Józef Buchnajzer, Marcin Kowalczuk

INFORMACJE
czas trwania: 50 minut
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Tomasz Gawdzik
choreografia: Paweł Grala, Magdalena Kisiała, Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki, Sebastian Flegiel
muzyka: Józef Buchnajzer
data premiery: 20 lipca 2019
miejsce premiery: Katowice