Przejdź do treści
Wydarzenia 13 grudnia 18:00

#HumanDOC: NA ROZKAZ PREZYDENTA

Porywająca historia krwawej kampanii prezydenta Duterte przeciwko handlarzom narkotyków i narkomanom na Filipinach, widziana z bardzo bliska, dzięki bezprecedensowemu wręcz dostępowi do obu stron konfliktu – policji w Manili oraz zwykłej rodziny ze slumsów.

James Jones jest wielokrotnie nagradzanym brytyjskim reżyserem, który kręci filmy dokumentalne pokazywane zarówno w kinach, jak i przygotowywane dla międzynarodowych stacji telewizyjnych.

Jego produkcje poruszają ważne kwestie poprzez naładowane emocjami osobiste historie opowiadane w sposób bardzo filmowy i poetycki. James Jones nakręcił dokumenty o strzelaninach policyjnych w Ameryce, samobójstwach w wojsku, wojnach na Ukrainie i w Strefie Gazy oraz o tajnych dochodzeniach w Arabii Saudyjskiej i Korei Północnej. Bogate doświadczenie reżysera w prowadzeniu śledztw dotyczących bieżących wydarzeń oznacza, że tworzone przez niego filmy nadal mają mocny, dziennikarski sznyt mimo, że wykorzystują rzemieślnicze techniki znane z dokumentów. Filmy Jamesa Jonesa zdobyły dwie nagrody Emmy, trzy nagrody DuPonts, nagrody Grierson, Rory Peck, Frontline Club, Royal Television Society, nagrodę Broadcast Award, dwie nagrody Overseas Press Club of America, dwie nagrody Golden Nymphs oraz nagrodę Venice TV Award, a także były pięciokrotnie nominowane do nagrody BAFTA. Ostatnio, wraz z Olivierem Sarbiliem, współreżyserował nagrodzony nagrodą Emmy film MOSUL.

Reżyser: James Jones, Olivier Sarbil
Produkcja: Wielka Brytania 2019
Czas: 72