Przejdź do treści
Wydarzenia 15 grudnia 17:30

#HumanDOC: NIEZNISZCZALNI

Kiedy Azzedine Nouiri wraca do Maroka z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie ze złotym medalem i rekordem świata, myśli, że jego życie wkrótce się zmieni. Wreszcie będzie miał środki na wyżywienie rodziny, a jego przyszłość zacznie malować się w jaśniejszych barwach. Zamiast tego zostaje natychmiast zapomniany przez swoją federację i rząd, które odmawiają mu prawa do wynagrodzenia, opieki społecznej, a nawet prawa do trenowania na stadionie lekkoatletycznym w jego rodzinnym mieście.

W tym samym czasie Azzedine Nouiristaje się symbolem sukcesu Youssefa, niepełnosprawnego umysłowo, niepiśmiennego chłopaka, który przez całe życie był izolowany od społeczeństwa, a teraz chciałby wsiąść do samolotu i po raz pierwszy zobaczyć świat oraz zostać przezeń zauważonym.

Zmotywowany walką o sprawiedliwość społeczną, Azzedine bierze Youssefa pod swoje skrzydła, tak aby obaj zakwalifikowali się na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w 2016 r. Okazuje się, że wspólna podróż tej niezwykłej pary w mniejszym stopniu skupia na sporcie, a znacznie bardziej na wzlotach i upadkach w walce o bycie mężczyznami w społeczeństwie, niezainteresowanym wspieraniem tych, którzy są inni.

Reżyser: Lovisa Dröfn
Kraj produkcji: Dania 2018
Czas: 79