Przejdź do treści
Wydarzenia 13-15 grudnia 2019

#HumanDOC 2019 w Koninie

X Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. W ramach projektu od 13 do 15 grudnia w Kinie Oskard Kameralnie widzowie zobaczą cztery filmy.

X HumanDOC odbywa się w Warszawie. Po wydarzeniach w stolicy Festiwal ruszy w trasę, by zaprezentować filmy publiczności w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym w Koninie. Festiwal HumanDOC to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecie na świecie innowacyjne wydarzenie łączące kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.

Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty.
Program festiwalu wypełniają filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania.
Konińska odsłona festiwalu odbędzie się id 13 do 15 grudnia w Kinie Oskard Kameralnie. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.

#HumanDOC: NA ROZKAZ PREZYDENTA

#HumanDOC: ZŁOTA

#HumanDOC: WAR OF ART

#HumanDOC: NIEZNISZCZALNI